Brąz i olej w Jatkach

W Galerii Sztuki BWA Jatki w Nowym Targu odbył się wernisaż dwóch artystek związanych z Podhalem – Joanny Borowicz i Barbary Piszczór. Obie są absolwentkami Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ale na różnych kierunkach.

Joanna Borowicz, która ukończyła rzeźbę, pokazała swoje przeczące grawitacji dzieła z brązu, wykonane metodą traconego wosku. To starożytna technika, znana już w Egipcie 3000 lat p.n.e., a rozwinięta na wyspie Samos przez greckich mistrzów. Rzeźby Joanny Borowicz zachwycają bogactwem detali i dynamiką formy. Wydaje się, że brąz unosi się w powietrzu, a przedstawione postacie ludzkie i zwierzęce są pełne lekkości, życia i energii. Wzorem Picassa, artystka inspirację znajduje wokół siebie, obserwując otaczający ją świat.

Malarstwo Barbary Piszczór jest głęboko związane z otaczającym ją światem, emocjonalne, pełne soczystych kolorów, delikatne i zarazem oddające charakter i prawdę miejsca czy malowanego modela.

Artystka nie tylko lubi swoich modeli, ale także nawiązuje z nimi głęboką więź. Spędza z nimi wiele czasu, poznaje ich historie i marzenia. Dzięki temu potrafi uchwycić w swoich pracach to, co najważniejsze i najbardziej wyjątkowe.

znalezienie w sobie pasji to klucz do szczęśliwego życia. Staram się malować coś, czego słowami nie da się wyrazić, coś, co porusza serca i umysły ludzi.

Malarski świat Barbary Piszczór jest wyrazem jej osobowości i wrażliwości.

Wystawę można oglądać do 30 maja 2023 w Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, ul Kościuszki 4

bilety

normalny: 2 zł
ulgowy: 1 zł (uczniowie, studenci, emeryci i renciści)
specjalny: 1 zł/os. (osoby posiadające status działacza opozycji antykomunistycznej / za okazaniem legitymacji)

  • poniedziałek – piątek 10:00 – 17:00
  • sobota 10:00 – 14:00
  • niedziela – nieczynne

Powiązane zdjęcia: