20 lat pod batutą Agnieszki Kreiner

Koncert sylwestrowy Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej, który odbył się pod hasłem „Viva la musica, viva l’amore”, w zakopiańskim kinie Sokół zachwycił publiczność swoją różnorodnością i emocjonalnością. Tematem przewodnim koncertu była miłość, która wybrzmiewała w utworach klasycznych i współczesnych.

Rok 2024 to początek obchodów 20-lecia istnienia orkiestry, która zapowiada wiele ciekawych koncertów w nadchodzących miesiącach.

Na scenie zaprezentowali się wybitni muzycy, w tym trzej soliści: Karolina Szymbara na skrzypcach, Renata Guzik na flecie i Janusz Miryński, skrzypek i współtwórca orkiestry.

Pod kierownictwem Agnieszki Kreiner, założycielki i dyrygentki orkiestry, wykonali urozmaicony program, obejmujący między innymi fragmenty z opery Carmen, a także utwory z gatunku muzyki filmowej i popularnej. Swój skromny udział w Koncercie Sylwestrowym miała również Kultura Podhala. Przygotowaliśmy wizualizację do wszystkich utworów.

Publiczność była zachwycona głosami Marioli Siepak – sopran i Tomasza Świerczka – tenor, którzy zaśpiewali znakomite partie solowe. Agnieszka Kreiner podziękowała władzom miasta za stałe wsparcie i patronat nad orkiestrą.  A z rąk burmistrza Leszka Doruli, który wyraził swoje uznanie i podziw dla artystki i jej zespołu, muzycy otrzymali pamiątkowy medal z okazji 90-lecia nadania praw miejskich Zakopanemu.

Koncert Sylwestrowy Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Zakopanego.

Powiązane zdjęcia: