Horoskop styczeń

Na pierwszy miesiąc nowego roku Astroradzik przygotował horoskop wart przeczytania i przeanalizowania z wielką uwagą. Czytajcie i wyciągajcie wnioski.

Koziorożec

Rada – Zadaniem Koziorożców w styczniu będzie, głównie chronienie i żywienie. Wytrwała praca w podstawowych zobowiązaniach, wykonywana naturalnie – z pokorą  silnej i prawej natury. Takie postępowanie będzie zgodne z duchem czasu i harmonijnie pozwoli przebrnąć przez trudne sytuacje i niezliczone wyzwania jakich on dostarczy. Bądź opoką. Skałą, na której może toczyć się życie, nawet ułomne i niesamodzielne. 

Ostrzeżenie – nie kalkuluj za bardzo i nie bądź zbyt skrupulatny w transakcjach życiowych, gdyż przyniesie to tylko niepokój . Choć rozum jest Twoim sprzymierzeńcem w wyzwaniach życia , tym razem raczej posłuchaj intuicji . Wiele chronicznych chorób bierze się ze zbytniego napięcia w pilnowaniu transakcji  i miejsca w hierarchii. Lepiej  trochę wyluzować (trochę), bo styczeń przyniesie sporo napięć, a zdrowie  może się okazać  wartością nadrzędną , która i tak wszystko odsunie na bok – jeśli je zaniedbasz.

Wodnik

Rada – W styczniu zaistnieje  pokusa by  rwać się do przodu, niecierpliwość by działać i mieć konkretne rezultaty, osiągnięcia, wyniki. Jednak ta niecierpliwość może przynieść wstyd i porażkę. Lepiej przemyśleć jeszcze, przygotować się. Dać czas na przegryzienie się pewnych tematów. Nie pospieszać, nie niecierpliwić się. Czas działania jeszcze nie jest w pełni gotowy. Trzeba dopiero się przygotować, ukończyć niezbędne narzędzia. Zaorać glebę. Zorientować się jakich składników jeszcze brak. I dać czas. On sam z siebie przyniesie pewne rozwiązania, a ostatecznie po niezbędnych korektach pozwoli wykonać zadanie poprawnie .

Ostrzeżenie – Nie spiesz się. Pospiech nie rozwiąże w styczniu żadnego problemu tylko narazi Cię na wstyd. Pamiętaj o Ikarze, który wyrywał się i czuł się gotowy, gorliwy i pełen sił i w ten sposób spowodował katastrofę. A przecież jego wielkie marzenie mogło się udać. To było zadanie do wykonania. Nie ma sensu pospieszać ani przekonywać zwierzchników / rodzinę/ współpracowników, do szybszych i wydajniejszych działań , bo może się to okazać niewypałem lub wręcz katastrofą, którą trudno będzie ukryć.

Ryby

Rada –  Poszukaj osób i instytucji, które są silne , pewne i wiarygodne. Przebywaj w ich pobliżu i czerp z ich stabilnej siły . Zaufaj autorytetom i sprawdzonym rozwiązaniom. Styczeń czasem będzie wymagać pewności, której Ci może brakować.  W niepewnej  zaś sytuacji dobrze jest  złożyć zaufanie w silnych , stabilnych i wartościowych osobach/instytucjach i rozwiązaniach. Nie oddalaj się od tego co mocne i pewne. Radzik radzi zaufać tylko temu co silne i prawe.

Ostrzeżenie – W sytuacji zagrożenia, pokus i niepewności  – nie kieruj się intuicją, gdyż Twoje lęki i nastroje  mogą  wykrzywić i zniekształcić podświadomość,  która potrafi zwykle być Twoim przyjacielem. Przyznaj się do własnej słabości i niepewności, w konkretnych sprawach,  które już przeczuwasz . Zaufaj poważanym przyjaciołom, autorytetom. Osoby dobrze Ci życzące i mające dystans  do wiru emocji i zagrożeń,  mogą łatwiej dostrzec co będzie korzystniejsze dla Ciebie.

Baran

Rada – Działaj w poczuciu braterstwa i równości. Kluczową kwestią na styczeń, a może i przez cały następny rok – może być szukanie harmonii z innymi, a w prywatnym życiu szukanie twórczych rozwiązań. Dobrze jest teraz  postawić na wewnętrzną siłę charakteru i okazać pogodną wytrwałość.  Stado jest ważne. Rodzina jest ważna. A czynnikiem scalającym, są uczucia miłości, szacunku i zaufania. Pohamuj emocje, a postaw na uczucia w styczniu.

Ostrzeżenie – Nie staraj się teraz prowadzić i przewodzić, bo łatwo pobłądzisz. W tym momencie sam poszukaj raczej przewodnictwa (specjalista, przewodnik duchowy, starsza mądra osoba) lub skup się na korzystaniu ze sprawdzonych zasobów, które są dostępne. Kryje się w nich jeszcze ogromny potencjał. Nie podejmuj teraz samodzielnych inicjatyw pionierskich, wstrzymaj się – daj projektom czas i posłuchaj rad innych.

Byk

Rada – Wytrwałość przyniesie Ci pomyślny los. Idź w  ślad za tym co prawidłowe , bo to stworzy Ci  pomyślny los w dłuższej perspektywie. Czasem warto nie iść na skróty i zachować zgodność z prawem. Zawsze też warto nie folgować leniwej i skłonnej do nadmiarów stronie. Piramidy powstawały wiele lat, powoli dodając kamień do kamienia. Najbardziej istotne jednak było, aby jeden kamień do drugiego był idealnie dopasowany. Trzeba było tego dokonywać żmudną pracą jak każde dostosowanie . Szukaj,  wzmacniaj i pracuj nad drobnymi dopasowaniami.

Ostrzeżenie  – przylgnąć za mocno do Dziecka w sobie , to może teraz oznaczać  osłabienie Dorosłego w sobie. Styczeń może okazać się czasem radości z bycia dorosłym odpowiedzialnym i silnym. I to trzeba budować. Nie pobłażaj sobie i nie roztkliwiaj się nas sobą i tym co słabe, lecz buduj wytrwale siłę. Bardzo łatwo utracić długo gromadzone zasoby na niewiele warte lub szkodliwe gadżety i towary.

Bliźnięta

Rada – dla bliźniąt w styczniu pozostanie wiernym swoim zasadom, będzie miało ogromne znaczenie. Odrzuć myśl by wyrzec się własnej wizji w zamian  za otrzymanie środków do życia. Aby latać potrzebujesz skrzydeł, gdyż trudne chwile przeminą, a klatka pozostanie.  Jesteś w stanie dokonać tego czego wymaga od Ciebie sytuacja. Latanie może tu oznaczać zarówno własny projekt zawodowy, wymarzoną pielgrzymkę, urządzenie kuchni  czy jakiekolwiek wykonanie własnej oryginalnej wizji, która przynosi radość, poczucie sensu i ożywienie ducha. 

Ostrzeżenie – Nie sprzedaj się. W Twoich planach i marzeniach nie ulegnij pokusie. Wytrwaj,  bo projekt idzie w dobrą stronę i powiedzie się  Być może trzeba będzie przetrwać „lata chude”  i zacisnąć pasa, aby zachować honor , duszę czy indywidualność. Być może chodzi o wytrzymanie  z małą ilością środków do życia, albo o wytrzymanie na obranej drodze, która w sednie swoim ma ożywiać ducha pomimo choroby, a u innych  chęci wygodnictwa. To może na przykład oznaczać odrzucenie lęków, że sobie nie dasz rady w podróży czy oryginalnym przedsięwzięciu.

Rak

Rada – pomóż tak organizować ludzką społeczność , by funkcjonowała dla dobra ogółu przy wzajemnym współdziałaniu. Poszukaj w sobie szlachetności, która pozwoli ci wyjść poza świątynię domowego ogniska czy też innej struktury, którą budujesz wytrwale dla swojego bezpieczeństwa. Masz w sobie wystarczająco szacunku dla przeszłości, jej błędów i wspaniałości, aby pomóc innym spojrzeć w kierunku wartości większych niż jednostkowe. W dłuższym rozrachunku i tak  to co dobre dla społeczności opłaca się każdemu jej członkowi. Ale ktoś musi zacząć. Ten głos nie ulegnie zapomnieniu nawet jeśli początkowo będzie się zdawać, że nie zaszły żadne zmiany. Impuls poszedł.

Ostrzeżenie – nie spoglądaj skrycie w kierunkach zakazanych przez Twoje własne wartości. Z „błota” się nikt nie napije .  Poza tym potrzebny Ci szacunek zarówno innych,  jak i szacunek  do samego siebie. Cynizm to zatruta forma . Otrzymałeś hojnie niektóre rzeczy i teraz wykorzystuj je w szlachetnych celach. Nie przymykaj oka na tolerowanie tego, co wiesz, że Ci (już) nie służy.

Lew

Rada – Choć sytuacja wydaje się chaotyczna i pełna sprzeczności zaufaj, że powstawaniu czegoś nowego zawsze towarzyszy taki stan i jest on na swój sposób konieczny. Będą trudności i lepiej zaangażować w sprawę wielu „pomocników”. Zarówno „słabszych” jak  i „silniejszych”. Sprawy, które się rodzą w styczniu i w które jesteś zaangażowany będą mieć powodzenie. Bądź więc wytrwały i pamiętaj, że Twoja siła jest potrzebna innym, a Tobie potrzebne jest czuć się potrzebnym. Czasem warto też posłuchać „niższego”, aby dokonać dobrego wyboru i zyskać miłość/szacunek społeczności.

Ostrzeżenie – Potrzebujesz pomocników, ale nie możesz bez reszty polegać na innych. Niech Cię nie kusi teraz odpoczynek. Sprawy potrzebują czasu i Twojej wytrwałości. Nieunikniony zamęt trzeba klarować. Będą się jeszcze przez dłuższy czas pojawiać coraz to nowe trudności. Aby je przezwyciężyć, dobrze jest odważnie  rozdzielać i łączyć. Skupiając się tylko na jednym możesz utracić równowagę, bo sytuacja jest złożona.

Panna

Rada – Zwróć się o pomoc i siłę do własnych wartości. One mają nieskończone głębie i poziomy na każdym z etapów rozwoju, na którym w danej chwili jesteś. Wszystko co rozumiałeś da się pogłębić daleko bardziej oraz odświeżyć jego moc. Zwyczajność i prostota obowiązków  nie zaprzeczają poszukiwaniu dociekliwych i wszechstronnych  refleksji. Potrzebujesz ich, aby poczuć głębię swojego istnienia i jego sens. To powinno dawać praktycznie zastosowania w Twoim życiu.

Ostrzeżenie – nie szukaj rozwiązań w miejscach nieodpowiednich. Aby wiedzieć, które są odpowiednie można  zwrócić się do sumienia albo zastosować surową, niezachwianą analizę logiczną skutków własnych działań. Raczej szukaj źródła swego nienasycenia, niż zaspokajaj dzikie głody nie znając ich korzeni. Wszystko w życiu gdzieś łączy się z dobrym, życiodajnym miejscem, lecz po drodze poprzez rozumowania, interpretacje podlegające naszym emocjom, przekonaniom i podświadomemu wyrachowaniu – dokonujemy nadużyć. Cynizm jest głupi.

Waga

Rada – Wyjdź do ludzi. Utwórz z nimi wspólnotę. Zadziałaj  z czystych , nieegoistycznych pobudek, w dobrym i szlachetnym celu. Ktoś kto potrafi wyjść z kręgu swojego egoizmu, może stać się dla społeczności nieocenionym centrum pozytywnych inicjatyw łączących ponad podziałami. Dla Ciebie Wago , styczeń przynosi taką potrzebę i możliwość. Tylko ten kto widzi ponad głowami, może działać dla dobra okolicy, społeczności, miasta, kraju czy natury. Warto przyjąć odpowiedzialność, przynajmniej na krótki czas. Dobrze jest nie ujawniać od razu najmocniejszych atutów, lecz wręcz ukryć je. Sprawy mogą potrwać trzy lata.

Ostrzeżenie – obecnie są aktywne siły, które będą udawać działania dla dobra wspólnoty, lecz działają wyłącznie dla własnego interesu (czy też tego co się im wydaje dobrym interesem, a co może dla nich samych być niekorzystne). Osoby, które reprezentują takie siły, mogą próbować podstępu, lecz człowiek prawy działając w grupie , będzie silnym przeciwnikiem .Nie działaj sam. Szukaj wspólnoty z wieloma ludźmi, także bardzo prostymi, w ważnych dla wszystkich obszarach. Nie zamykaj się za bramą, lecz wyjdź przed nią.

Skorpion

Rada –  W styczniu dobrze będzie postawić na skromność i powściągliwość, aby wewnętrznie nie zagubić samego siebie.  Dotyczyć to będzie szczególnie sytuacji związanych z niepewnym gruntem np. podczas podróży, przebywania w nieznanych miejscach i sytuacjach. Taka postawa może przysporzyć sympatii i wsparcia osób, co okaże się korzystne, a nawet niezbędne. W styczniu dla Skorpiona lepiej sprawdzi się oszczędność, wewnętrzna spójność i przejrzystość własnych pragnień.  Czasem mniej znaczy więcej.

Ostrzeżenie – Nie pożądaj zbyt wiele, gdyż będzie to trudno utrzymać. Trzeba walczyć nie tylko o pozyskanie czegoś, ale i potem o kosztowne utrzymanie tego. Może to okazać się bardzo uciążliwe,  a nawet niebezpieczne. Szczególnie powinny uważać osoby przebywające  na obcym gruncie (np. za granicą,  w nowej nieznanej jeszcze sytuacji , w nierozpoznanych układach i okolicznościach). Uważaj, bo choć masz do tego talent –  może jednak nie przejrzałeś wszystkich tak bardzo jak bardzo Ci się wydaje.

Strzelec

Rada – Sprzyjającym jest coś przedsięwziąć. Dobrze jest zebrać się razem i podjąć inicjatywę dotyczącą spraw wychodzących poza własne. Warto byłoby poszukać wartościowego sprzymierzeńca i uznać jego rady lub nawet kierownictwo. Warto w styczniowych sprawach wykazać  się wytrwałością. Może nawet zaryzykować i  poświęcić więcej niż zwykle (czasu, energii, przedsiębiorczości), gdyż może okazać się to bardzo owocne. Szczególnie  gdy więcej osób się zaangażuje oraz jeśli zostanie poproszony o radę i wsparcie ktoś wartościowy (autorytet, osoba z władzą lub charyzmą).

Ostrzeżenie –  w styczniu lepiej nie oddawać się nawet zasłużonemu lenistwu, aby być w formie gdyż może być sporo nieprzewidzianych sytuacji, z którymi trzeba się będzie zmierzyć. Strzelec ma w dłoni symboliczną broń (łuk) i w styczniu trzeba mieć łuk w pogotowiu i nie obawiać się niespodzianek, lecz przyjąć je naturalnie podobnie jak się przyjmuje dary dzikiej natury. Styczeń to nie czas  relaksu nawet jeśli początkowo takim się może wydawać. Raczej aktywna czujność i gotowość na wyzwania.

Powiązane zdjęcia: