„Zemsta” Fredry na kasecie VHS

W ramach obchodów stulecia, teatr prezentuje archiwalne nagrania na kasetach VHS, w tym adaptację „Zemsty” Aleksandra Fredry przez Jana Gutta-Mostowego, która przenosi widzów w świat góralskich realiów i gwary.

To piąte już spotkanie z cyklu pokazów, które pozwala publiczności na ponowne doświadczenie klasyki teatru w nowym, lokalnym ujęciu. Dzięki takim inicjatywom, dziedzictwo kulturalne Bukowiny Tatrzańskiej jest pielęgnowane i przekazywane kolejnym pokoleniom, podkreślając bogactwo i unikalność góralskiej tradycji.

Kiedy?

18-04-2024 godz. 19:00

Gdzie?

Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

Regionalny Zespół Teatralny im. Franciszka Ćwiżewicza z Bukowiny Tatrzańskiej, który powstał w 1923 roku, obchodzi swoje stulecie działalności. W tym czasie zespół przyczynił się do rozwoju kultury regionalnej, prezentując sztuki teatralne w gwarze góralskiej i angażując w swoje działania zarówno młodzież szkolną, jak i dorosłych mieszkańców regionu. Wśród wybitnych postaci związanych z teatrem był Józef Pitorak, który objął kierownictwo nad zespołem w 1960 roku, kontynuując tradycję i tworząc nowe sztuki odzwierciedlające góralski świat.

Powiązane zdjęcia: