W Czarnej Karczmie koncert Ukrainki Iryny Hubiak

W Muzeum-Orawskim w Zubrzycy Górnej odbył się wyjątkowy koncert kolęd, wystąpiła Iryna Hubiak, która razem z rodziną w marcu 2022 uciekając z Ukrainy przed wojną, trafiła do Polski. W 2001 roku ukończyła Szkołę Muzyczną w Zdołbunowie, w klasie Tetiany Małaszkiny i Ołeksandry Gnatiowej, a cztery lata później Wyższą Szkołę Muzyczną w Równem, w klasie T. V. Sventacha. Absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki, gdzie otrzymała tytuł magistra w klasie bandury prowadzonej przez docent Oksany Gerasimenko – Zasłużoną Artystkę Ukrainy, w klasie wokalnej – docent Galinę Gawryś oraz w klasie dyrygentury – docenta Iwana Czupaszko

W programie koncertu artystka wykonała tradycyjne i współczesne kolędy ukraińskie i polskie. Ideą koncertu jest okazanie solidarności z artystami ukraińskimi oraz udzielenie im wsparcia w wymiarze artystycznym i finansowym.

В програмі концерту артистка представить класичні твори, а також традиційн. Ідея концерту полягає у вияві солідарності з українськими артистами, їх підтримки як у мистецькому, так і у фінансовому вимірі.

Powiązane zdjęcia: