„Pokolenia” w Galerii Władysława Jarockiego na Harendzie

Projekt „Niezmienność” w ramach cyklu „Pokolenia” to inicjatywa, która łączy dziedzictwo Władysława Jarockiego, wybitnego artysty związanego z krakowską Akademią Sztuk Pięknych, z nowoczesnymi interpretacjami artystów kontynuujących jego ścieżkę. Jego prace, pełne barw, odzwierciedlają głęboką fascynację i szacunek dla tradycji oraz naturalnego piękna, które otaczało go w Zakopanem.

Ekspozycja „Niezmienność” to nie tylko hołd dla Jarockiego, ale także celebracja nieustającej wartości i aktualności jego dzieł. Pejzaże rozpościerające się z Harendy, ukazujące majestatyczne Tatry, przypominają o niezmiennym pięknie natury, które stanowiło niekończącą się inspirację dla Jarockiego i wielu pokoleń artystów po nim.

„Niezmienność” to dialog między przeszłością a teraźniejszością, między tradycją a nowoczesnością, który pozwala na nowo odkryć i docenić dziedzictwo kulturowe regionu. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak sztuka może przekraczać granice czasu, łącząc pokolenia twórców w jednym, wspólnym dążeniu do wyrażenia i zachowania tego, co najcenniejsze w naszej kulturze.

Wystawa czynna będzie do 6 października 2024

wtorek – sobota

w godzinach: 10:15 -15:15

Bilet wstępu do Muzeum/ Galerii / Mauzoleum

normalny – 17 zł

ulgowy – 13 zł

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z otwarcia wystawy z cyklu „Pokolenia” pt. Niezmienność” w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dofinansowane ze środków Urządu Miasta Zakopane, organizatorzy: Zofia Weiss Gallery, The Weiss – Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, Haftfashion, Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza na Harendzie.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz