Nocne „Przenikanie Góry 585” w Jatkach

Beata Zuba zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią, działa w Krakowskim Stowarzyszeniu Psychiatria i Sztuka. Finalistka konkursu o Nagrodę Eibischa i Konkursu MGS Zakopane – Moje Góry. Artystka niedawno miała wystawę w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, gdzie pokazywała olbrzymie płótna. Wystawie towarzyszył happening . Praca olbrzymich rozmiarów spoczęła na Kopcu Kościuszki. W Japońskie Święto Góry została rozwieszona wielkoformatowa 130m2 „Flaga Góra”

Prace malarki wprowadzają nas w zadumę, niepokój i refleksję.

Jak sama mówi:

To są moje góry wyciągnięte z moich przeżyć.

Zamierza też stworzyć artystyczną mapę, na której każdy punkt odnosić się będzie do wysokości nad poziomem morza, na której znajduje się galeria prezentująca dzieła. To fascynujący sposób na połączenie sztuki z geografią. Sam tytuł pozostaje niezmienny, a liczby, to oznaczenie wysokości na jakiej znajduje się galeria, gdzie prezentowane są jej prace – tak jak nowotarska galeria Jatki, która znajdują się na 585 m.n.p morza.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z wernisażu.

Wystawa Beaty Zuby „Przenikanie Góry 585” czynna będzie do 15 czerwca 2024 w Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu ul Kościuszki 4.

poniedziałek – piątek – 10:00 – 17:00
sobota – 10:00 – 14:00
niedziela nieczynne

Bilety:

normalny: 2 zł
ulgowy: 1 zł (uczniowie, studenci, emeryci i renciści)
specjalny: 1 zł/os. (osoby posiadające status działacza opozycji antykomunistycznej / za okazaniem legitymacji)

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz