Papier Kolor Forma

Najnowsza, ostatnia w tym roku wystawa w nowotarskiej Galerii Jatki otwiera bogatą przestrzeń dla wyobraźni oglądających.

Cztery artystki z Polski i dwóch artystów z Włoch potraktowali  papier jako narzędzie, przedmiot do wykonania, a także pole do artystycznych działań.

Jagoda Krajewska zbiera książki telefoniczne z różnych stron świata. Służą do uzyskiwania zaskakujących form, które z wystawy na wystawę przybierają różne kształty.

Książki artystyczne wykonane przez  Giovanniego Bortolozzi  z kawałków papieru czy tektury, zachęcają do wielowymiarowego przyjrzenia się tym pracom. Linoryty Magdaleny Kacperskiej,  to zaproszenie do zabawy światłem i kolorem, które również dają złudzenie przestrzeni. Z kolei kolorowe drzeworyty wykonane przez Silvio Pozzatiego  mają intrygujące tytuły, które dyskretnie narzucają kierunek ich interpretacji. Fascynują wielkogabarytowe prace Ewy Latkowskiej – Żychskiej  przypominające tkaniny wykonane metodą filcowania , a z kolei ukojenie przynoszą prace Agnieszki Wasik.

Kuratorami wystawy są Magdalena Kacperska i Silvio Pozzatii.

Wystawa będzie czynna do stycznia 2024 roku.

poniedziałek – piątek 10:00 – 17:00

sobota 10:00 – 14:00

niedziela – nieczynne

Powiązane zdjęcia: