O kulturze, literaturze i symbolach zakopiańskich.

Postać wielowymiarowa o bogatym dorobku artystycznym – autor przewodników turystycznych po Zakopanem, Paryżu, Słowacji, Francji i Grecji, a także książek biograficznych, powieści, znawca Zakopanego – Maciej Pinkwart.

Kolejne wydania książek Macieja Pinkwarta kuszą nie tylko nową szatą graficzną, ale również zawierają dodatkowe materiały, dokumenty i zdjęcia. Często odkrywają nieznane aspekty życia: Henryka Sienkiewicza, Stanisława Ignacego Witkiewicza czy Karola Szymanowskiego. Wznowienie jego książek, to nie tylko okazja do ponownego odkrycia prac Pinkwarta, ale także szansa na głębsze zrozumienie bogatej historii i kultury Zakopanego, a kolejne spotkanie z samym autorem jest prawdziwą ucztą, na której ze swadą podawane są dania pełne smacznych anegdot okraszone erudycją i znawstwem poruszanych przez niego tematów

Zapraszamy na Spotkanie z Maciejem Pikwartem, które odbyło się w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, a które nasz portal transmitował i rejestrował na żywo.

Książki Maciej Pinkwarta wydawane przez wydawnictwo Wagant, można kupić w dobrych księgarniach jak i w sklepie internetowym wydawnictwa.

Powiązane zdjęcia: