Horoskop – maj

Maj oferuje bogactwo doznań, myśli i stanów psychicznych. Wystarczy tylko umiejętnie je wykorzystać. Jak? Podpowiada Astroradzik.

KOZIOROŻEC

Rada Maj to drogi Koziorożcu, świetna okazja by zadbać o autentyczność. Zgłębić co w Tobie jest prawdziwe, a co jest Twoją technologią postępowania z ludźmi, w celu otrzymywania tego czego chcesz. Nie zawsze to czego chcemy jest dla nas dobre. Czas się zastanowić, które wartości faktycznie służą Ci i które cele faktycznie przybliżają Cię do poczucia spełnienia, harmonii i dobrego życia. Sprawy związane z hierarchią czy sprawy materialne, a nawet szacunek innych do Ciebie – jeśli staną się ukrytą obsesją, mogą obrócić się przeciw Tobie, zaciemniając inne Twoje potrzeby, pragnienia, tęsknoty i nadzieje. Kiedy lepiej zrozumiesz głęboką istotę siebie – zdobędziesz integralność i autentyczność, która  także pomoże innym i zainspiruje ich, bo jesteś silnym charakterem, a świat potrzebuje inspiracji ludzi zaangażowanych i wartościowych. Będziesz naprawdę głęboko szczęśliwy jak sam siebie docenisz.

Ostrzeżenie – Jeśli będziesz oczekiwać, że wszyscy Cię docenią gorzko się rozczarujesz.   Ludzie mają własne nierozwiązane problemy (jak każdy – w tym także Ty – tylko oni mają całkiem inne), mają własne cele i interesy, powiązania i zobowiązania i także mają własne, inne niż Twoje poglądy. Nie jest to ani powodem, aby im odmawiać wartości, a nawet sympatii. Ważne jest nie to kogo nie zainspirujesz, ale to, że kogoś udało Ci się szczerze zainspirować lub obdarować i to że Twoje działania mają sens, który Ciebie samego pobudził do pełnego życia.  Jest ono ważne i potrzebne. Czasem warto większą uwagę zwrócić na sens pracy i wdzięczność tych, których owoce Twojej pracy dotyczą, niż docenianie przez autorytety.
Dla niektórych ostrzeżenie brzmi- zacznij wreszcie robić rzeczy wartościowe, a nie tylko przydatne – bo stracisz sens życia i wsparcie losu. 

WODNIK

Rada – Astroradzik radzi Wodnikom w maju odpuścić. Właśnie teraz jest dobry czas na odpuszczenie czegoś, czego trzymasz się Wodniku może tylko z przyzwyczajenia, a czasem z wygody. Jednak pewne zwyczaje, osoby, sposoby  z czasem przestają nam służyć, a nawet szkodzą. Wtedy warto podjąć decyzję, aby aktywnie porzucić, przestać się spotykać, wynaleźć nowe sposoby, nowe miejsca, ludzi, zwyczaje. Człowiek potrzebuje odrobinę nowych wyzwań, nawet kiedy stare problemy jeszcze nie znalazły ostatecznych rozwiązań. Co do zakończeń to i tak wszystko kiedyś się kończy, nie ważne jak bardzo tego nie chcemy. W miejsce dawnych rozwiązań czy znajomych – pojawią się nowe. Zmiana nadchodzi i jest dobra. Jeszcze będzie czas lekkości i radości.

Ostrzeżenie – Jeśli nie wpuścisz zmiany ona i tak przyjdzie, tylko zmarnujesz dużo energii na opór i zmniejszysz pozytywne wymiary tego co nadchodzi. Nie trzymaj się uparcie. Nie obstawaj lękliwie, nie trzymaj się kurczowo pewnych niekorzystnych lub zbędnych przyzwyczajeń. Twoja dusza domaga się wolności. Abyś mógł żyć tak, żeby pod koniec życia spojrzeć na przeszłość z dumą lub choćby sympatią , potrzebujesz wyzwolić się  ze starych schematów i więzów. To co dla Ciebie korzystne, także dąży do Ciebie i będzie działać z Tobą w harmonii. Jeśli potrzebujesz opłakać stratę – daj sobie czas i łagodność, aby to uczynić. To co należy do Twojego świata zawsze będzie w pobliżu, siłą przyciągania podobieństw. Nie odejdzie. Kurczowe trzymanie się może to jednak nadwątlić i odebrać mu godność wyboru.

RYBY

Rada –  W maju rybki będą potrzebowały wsparcia od świata i otrzymają go , jeśli tylko wsłuchają się w ducha swojej nadświadomości i czule wysłuchają szeptów swojej podświadomości. Być może ten czas  – zagłębienie się w siebie i odczuwania siebie – będzie wymagał trochę samotności i spokoju. Czasem trzeba będzie trochę pokombinować, aby ten czas się znalazł, ale będzie to możliwe. A jest to bardzo potrzebne. W ciszy i ogromnym spokoju – odczuwać rzeczywistość wewnętrzną i zewnętrzną, aby pojąć jej tajemnicę, Dotknąć istoty świata i serca własnej postaci.  Pozwolić im dogadać się ze sobą. Swobodnie uzgodnić fale potrzeb napływające z różnych stron. Twoja dobroć odnajdzie drogę do Innych i do Ciebie samej – słuchaj. To najlepsza droga. Najpiękniejsza.

Przestroga – Możesz czasem wątpić w siłę własnej wrażliwości i intuicji – mają one swoją cenę, którą trzeba przyjąć. Jednak nawet jeśli teraz czujesz się bardzo słaby, zraniony lub zagubiony nie ulegaj czarnym myślom i nie zagłuszaj smutku ani żalu. Niech znajdą w Tobie życzliwego odbiorcę, wysłuchaj je sercem, pozwól wygadać swoje żale. Wysłuchane – umilkną, pozostawiając mądrość, którą przyniosły. Nie dawaj się pesymizmowi i goryczy. Przeciwnie – masz dostęp do głębokich dobrych nurtów energii – i możesz się w nie wsłuchać zamiast bawić się w emocje, które są potężnym, lecz starodawnym sposobem kanalizowania energii i nie zawsze przystają do delikatności sytuacji, która rozgrywa się w teraźniejszości. Nie pomniejszaj się, aby zyskać akceptację innych.

BARAN

Rada – w maju dobrze będzie zwracać uwagę na szczegóły. Komunikacja między ludźmi często odbywa się poza słowami i większe znaczenie ma to co nie wypowiedziane (celowo lub z nieświadomości). Dobra komunikacja musi to uwzględniać. Dobrze jest zrobić trochę świadomego wysiłku, aby zrozumieć co się tak naprawdę dzieje. Trzeba przy tym pamiętać, że ludzie często sami nie wiedzą czego chcą lub pragną rzeczy sprzecznych (także Ty sam Baranie). Wsłuchanie się w siebie, w  subtelne odczucia własne i drobne znaki od innych – przyniesie dużo mądrość i tak potrzebnego spokoju, a przyda się mniej dramatów a więcej pokory, skromności i uważności. Ostrzeżenie – Awantury, przemoc, histeria, przesada i brak pohamowania emocji  – jedynie przeszkodzą Ci w osiąganiu Twoich celów. Sądzisz, że to Cię obroni, pomoże lub honorowo  zaznaczy Twoje granice, ale skutek będzie przeciwny. Narobisz hałasu i będziesz musiał się wycofać chyłkiem nic nie osiągnąwszy, zdenerwowawszy tylko najbliższych. W maju  trzeba metody małych uważnych kroków i obserwacji. Innych i siebie.

BYK

Rada – Wydaje się, że to czas, aby oderwać się nieco od bezpiecznej i praktycznej ziemi i ogarnąć wszystko z większej perspektywy. Nie bój się wznieść ponad własne lęki, ograniczenia i zabezpieczenia. Poczujesz wielką wolność , połączenie z duchem świata . W takich chwilach człowiek jest samotny, ale to rodzaj samotności przesyconej harmonią, zachwytem i akceptacją. Zrób cokolwiek, co pomoże Ci spojrzeć z góry. Wyjdź na najwyższe piętro domu, odwiedź restaurację na dachu, pójdź w góry. Możliwe, że tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Tam doznasz chwili wyciszenia i pogodzenia ze światem. W takich chwilach warto zastanowić się na czym polega pełnia życia. Kiedy czujesz , że Twoje życie jest syte, harmonijne, obfite i obdarzające innych swoim bogactwem.

Ostrzeżenie  – nie szukaj aprobaty i wsparcia innych w najważniejszych decyzjach . To muszą być Twoje decyzje i Ty poniesiesz wszystkie tego konsekwencje. Nie chowaj się. Nie ociągaj. Nie oglądaj na innych. Jeśli zrobisz coś prawdziwie dobrego dla siebie i swojej rodziny – na pewno okaże się to także dobre dla świata. Bądź odważny i spoglądaj z szerszej perspektywy. Lękliwość, zależność i wieczne zagubienie w szczegółach mogą Ci w maju przynieść stratę i uniemożliwić piękne chwile harmonii z życiem i sobą samym. Żyjesz już dość długo, aby zaufać pozytywnej mądrości, którą zgromadziłeś. Nie bój się. Ostatecznie i tak wszystko okazuje się inne niż myśleliśmy.

BLIŹNIĘTA

Rada Co być zrobił gdybyś miał wszystko czego Ci potrzeba?  Maj przynosi dobrą nowinę. Drogi Bliźniaku – już masz wszystko czego Ci potrzeba. To czego wydaje Ci się, że brakuje, jest głównie złudzeniem i możesz być szczęśliwy bez tego. Nawet jeśli jest to zdrowie, partner czy dom. Tak – gwiazdy mówią, że w maju możesz być szczęśliwy bez tego wszystkiego .W zdrowiu czy chorobie, z partnerem takim czy owakim, albo bez niego, z pieniędzmi czy bez, z pracą czy chwilowo bez – możesz być szczęśliwy. Co więcej,  jeśli wykorzystasz tę majową szansę na szczęście mimo wszystko – pomoże Ci to w kolejnych miesiącach zdobyć to, co  dla Ciebie dobre. Czasem dopiero choroba otwiera oczy. Czasem dopiero samotność pozwala na czyny i zobowiązania niemożliwe dla związanego sojuszami , zobowiązaniami , paktami i umowami. Wykorzystaj majową szansę. Poczuj moc radości dla radości, istnienia dla istnienia, życia dla życia, szczęścia dla samego szczęścia.  

Ostrzeżenie – Jeśli się będziesz chował w bezpiecznych kryjówkach, być może znajdziesz bezpieczeństwo, ale też przerażające uzależnienie i spowolnienie całego życia. Nie bądź tylko miłym misiem czy miłą dziewczynką. Poczuj samotną moc szczęścia mimo wszystko. Działaj powoli, ale odważnie i z wiarą. Szukaj tego co może tylko dla Ciebie ma sens i nie obawiaj się dziwności. Jeśli przerazi Cię własna dziwność, zamordujesz własnego ducha , który jest właśnie niepowtarzalnie dziwny , niepokojąco gorący i który otrzymał prawo, aby tu być i działać zgodnie ze swoją naturą. Ale czy Ty poznałeś własną naturę? Jej potencjał i wymagania w jakich rozkwitnie? Maj Ci odpowie- słuchaj!

RAK

Rada – Raku , w maju uwierz, że choć wszystko ma swoje miejsce i plan, według którego się rozwija możesz wiele namieszać i wpłynąć na bieg wydarzeń. Ważne by intencje Twoje były czyste i duch nieskazitelny. Aby Twoje wybory były skierowane na szlachetne cele i abyś sam także był obiektem swoich szlachetnych działań. Jesteś takim samym bliźnim jak inny . Mało tego jesteś jedynym bliźnim, którego los faktycznie możesz zmienić. Zmień go na Dobre. A jak nie masz siły, to na odrobinę lepsze niż wczoraj. Nie skupiaj się na błahostkach i substytutach. Niech Cię maj otworzy na rzeczy prawdziwie wielkie lub choćby odrobinę większe niż przetrwanie , sprzątanie i jedzenie.  Skup się na swojej rodzinie czy najbliższym otoczeniu, aby stworzyć niepowtarzalną, przychylną i intymną atmosferę do rozwoju.

Ostrzeżenie – Maj doda Ci dobrej energii i siły, by odkryć przed sobą i innymi więcej Twojej prawdziwej opiekuńczej i wrażliwej natury.  Pamiętaj, że raki linieją. Muszą okresowo zrzucać swój stary pancerz by rozwijać się i rosnąć. Jeśli nie skorzystasz z szansy odrzucenia zabezpieczających  masek i skorup pancerzy – murów obronnych nie zdołasz w maju wzrosnąć,  a to Twoja wielka szansa. Świat wymaga od nas ciągłego rozwoju. Teraz czas jest bezpieczniejszy niż zwykle na rozwój, który wymaga porzucenia obronnych masek i schematów. Skorzystaj, aby szansa nie przepadła. Może narodzi się coś pięknego.

LEW

Rada Postaraj się drogi Lwie w maju nie marnować niczego. Maj może się stać wspaniałym okresem na recykling, oszczędność i wykorzystanie tego co zdawało się do wyrzucenia. Może przyda się innym ? Może sam możesz to wykorzystać z powodzeniem ? Odnosi się to także  do Twoich przeżyć. Te przeżycia, które nie były przyjemne, zanim je odrzucisz by się lepiej poczuć, mogą stać się nieocenionym źródłem informacji. Jeśli nie uczy się z doświadczeń , najczęściej musi się przechodzić przez to samo w różny sposób, dopóki nie zrozumie się lekcji, która powraca – bo jest możliwość jej nauczenia. Niech Cię Nie zrażają nieprzyjemne odczucia  ani niezadowolenie, że nie jesteś tak wspaniały dla innych jak sądzisz. Obdarowujesz innych hojnie , jednak lepiej to czynić z pokorą i pewnym dystansem, inaczej może się to zwrócić przeciw Tobie wikłając Cię w narcyzm, pochlebstwa ze strony innych, nietrafione inwestycje i nazbyt interesownych „przyjaciół”, na których  nie będzie można polegać.

Ostrzeżenie – Jeśli przyjdą chwile żalu czy gniewu, pozwól im przepłynąć przez Ciebie. Nie opieraj się. Nie jesteśmy własnymi emocjami, lecz czymś więcej, co stara się je poznać i opiekować nimi, aby współdziałały ze sobą i światem w harmonii. Nie wypieraj się tego co może Cię zawstydzać i nie wahaj się przyznać, że nie zawsze jesteś w porządku. Masz za dużo mocy, aby błądzić. Silni robią silne błędy. Nie jesteś ideałem i masz swoje wady. Mimo tego wciąż, możesz świecić na zodiakalnym niebie i obdarowywać innych swoją potężną życiową siłą. Jeśli zagapisz się na samego siebie, świat straci część Twojego blasku. A jest on potrzebny światu bardzo –  jak Ty.

PANNA

Rada – Maj potrafi olśniewać mnogością doznań, chaosem wrażeń. Dla Ciebie droga Panno może to być czas zajrzenia pod powierzchnię. Nie daj się zwieść pozorom, złudzeniom, pochlebstwom cudzym i swoim maskom. Masz w sobie moc spoglądania głębiej. Zajrzyj we własne wnętrze i poszukaj tego co prawdziwie wartościowe. Pamiętaj, że służenie wartościom nie polega na spełnianiu wymagań innych. Wartości to nadrzędne dobra, które tak samo służą innym jak Tobie. To co jest dobre, jest dobre dla wszystkich. Jak deszcz, który pada na dobrych i złych. Masz też obowiązki względem siebie, bo TY też jesteś bliźnim, o którego masz obowiązek dbać. Ale czy poznałeś, które wartości faktycznie są szlachetne i służą Tobie i innym.

Ostrzeżenie – Nie daj się zaślepić temu co powierzchowne i lśniące i najpierw przykuwa uwagę. W lśniącej nawet jaskrawej powierzchni nie ma nic złego, ale pod warunkiem, że potrafisz nie dać się jej zwieść i poszukasz głębiej. Często błądzisz uważając swój pesymizm za realizm, a zaglądanie pod powierzchnię mylisz z doszukiwaniem się złych motywów. Nie szukaj tego co złe. Szukaj tego co dobre, wartościowe, bo tylko to ( w Tobie i w Innych)  będzie wspierać życie. Nie pomyl tego z hurra optymizmem, ani nie zakładaj równych okularów. Szukaj tego co prawdziwie dobre, pod powierzchnią. Myślisz, że znasz siebie ? Gdybyś się znał, wiele tego czego nie robisz , uznając to za egoizm – zrobiłbyś z radością, a wiele tego co robisz, sądząc, że to dla innych –  karmi jedynie brak pewności siebie , służalczość i  brak odwagi. Wciąż jednak masz czas i możesz go nie zmarnować.

WAGA

Rada – Maj dla Wag może okazać się okazją do zyskania większej niepodległości w planach, działaniach, ale i emocjach. To niepowtarzalna okazja, aby przestać wyważać za i przeciw. Liczyć się ze wszystkimi, a najmniej ze sobą. Wprowadź więcej luzu między siebie i innych. Znajdź dystans. Oddal się trochę i zastanów głęboko nad własnymi potrzebami, planami, a nawet fantazjami. Odważ się zrobić coś tylko dla siebie, nawet dla próby – malutkiego. W innych sprawach bądź nieco odważniejszy i nie bój się porażek, które są nieocenionym źródłem wiedzy dla ludzi odnoszących sukcesy. Nie chodzi o bezmyślne szarżowanie, ale odwagę zrobienia czegoś po swojemu, bez poczucia winy i zobaczenia z ciekawością – co z tego wyniknie. Masz zbyt dużą potrzebę harmonii, aby obawiać się, że przy tym skrzywdzisz kogoś.  W maju bądź niepodległa Wago

Ostrzeżenie – nie daj się wplątać w niejasne sytuacje, związane z innymi ludźmi i ich problemami. Niech poczucie winy czy przyzwoitości nie skłania Cię do angażowania się w konflikty innych, bo Twoje intencje będą przeinaczone, a dobrych skutków nie będzie, niezależnie od tego jak szlachetne masz intencje. Jeśli się będziesz bać Wago, że nie możesz ufać samej sobie – komu zaufasz? Będziesz się tylko wahać i wahać i roztrząsać, a piękne majowe życie ze swoją cudowną energię przeminie koło Ciebie i …nawet nie zauważysz. Jeśli nie skorzystasz z okazji do uwolnienia tajnych marzeń swojej duszy, będzie ona smutna.

SKORPION

Rada –  Z pełnym optymizmem wykorzystuj swój spryt, rozsądek i intuicję, bo okazji do działanie będzie wiele. Niech Twoje plany będą wielopiętrowe, pełne rozmachu i głębi. Pomogą Ci w tym rozmowy z mądrymi ludźmi oraz specjalistami. Gromadź informacje, przyjrzyj się jak do pewnych problemów podchodzą inni ( a podchodzą w  sposób trudny do zrozumienie bo całkowicie odmienny w samych korzeniach swoich przekonań). Mają szeroki dostęp do różnorodnych, spokojnie gromadzonych informacji – będziesz mógł dopuścić do głosu Twoją intuicję . Wtedy maj może się  okazać czasem dobrze podjętych ważnych decyzji. To dobry czas na decyzje podejmowane z rozmysłem. Niech inteligencja i intuicja razem prowadzą Cię jasną drogą. Nie słuchaj mrocznych cieni. W maju będą cichsze. Powodzenia.

Ostrzeżenie – Maj wydaje się być czasem, kiedy wreszcie będziesz mógł Skorpionie wykorzystać w pełni swoją inteligencję. Jednak, aby jak najgłębiej obróciło się to Tobie na dobre – dobrze byłoby rozsądek, spryt i intuicję połączyć jeszcze z miłością i współczuciem, a to może być pewien problem. Masz niezwykle silne połączenie emocjonalne z tymi, których kochasz i trudno Ci będzie zachować obiektywizm i działać z rozważną mądrością, a nie pod wpływem namiętności i bardzo stronniczych opinii w stosunku do osób, które darzysz sympatią, przyjaźnią lub miłością . Zachowaj dystans i bądź bezstronny, ale nie trzymaj się suchych faktów. W głębi WIESZ.

STRZELEC

Rada –  Wokół Ciebie mogą się dziać w maju różne dramaty , spory, napięcia. Lepiej żebyś, na ile to możliwe pozostawał z boku. Choć emocje będą Cię wikłać w wydarzenia, potrzebny jest ktoś stojący z boku, aby właściwie zobaczyć sytuację i mieć na nią kojący, pozytywny wpływ. Staraj się zatem nie angażować emocjonalnie. Lecz spójrz jakby z odległej perspektywy i nie daj się oszołomić emocjom. Pozostań spokojnym obserwatorem i daj temu czas. Angażując się emocjonalnie powiększysz tylko szalejący kłęb emocji i pogłębisz istotę toczącej się wojny. To wszystko wymaga o wiele dłuższej bezstronnej, spokojnej obserwacji, by zrozumieć i wspierać, lub przynajmniej nie powiększać tego co trudne i bolesne. Jesteś gejzerem pozytywnej energii, ale musisz czasem się wstrzymać od działania. Zadbanie o siebie pomoże odzyskać siły.

Ostrzeżenie – Jeżeli będziesz się trzymać kurczowo wcześniej przyjętych założeń, przyniesiesz tylko więcej tego rani , niepokoi i zapowiada problemy. Szczególnie niebezpieczne są Twoje ukryte przekonania, bo nie jesteś świadomy, kiedy tracisz dystans i zniekształcasz perspektywę. Wtedy możesz już nie być w porządku wobec wszystkich zaangażowanych w konflikt  a bezstronność teraz jest potrzebne jeszcze bardziej niż zwykle. Poczujesz się znacznie lepiej w pewnym dystansie, a jeśli tego nie uczynisz , ugrzęźniesz we wracających myślach i trudnym do wytłumaczenia niepokoju ,a niektórzy zaznają także z tego powodu bezsennych nocy.  Zaufaj światu. Coś próbuje się teraz wyleczyć. Idź do natury i oddaj się jej działaniu, zamiast rozmyślać.

Powiązane zdjęcia: