Horoskop luty

Koziorożec

Rada – przyspiesz tempo, bo rzeczywistość  może dla Ciebie  w lutym przyspieszyć i lepiej dotrzymać jej kroku. Mogą też pojawiać się różne okazje i inspiracje. Zwykle jesteś nieco przyciężki, ale luty to czas bardziej swobodnego biegu, cieszenia się własną mocą, wolnością i przyrodą.  Biegnij i pamiętaj, że życie to krótka przygoda, a siedzenie w bezpiecznej  stodole  może sprawić,  że będzie ono nudna .

Ostrzeżenie – Nie bój się wykonać pierwszego kroku. Wiele lutowych okazji może powstać wyłącznie z powodu Twojej inicjatywy i jeśli jej nie wykażesz , zmarnieją lub znikną. Ktoś czeka na Twoje działanie. Nie zawiedź go.

Wodnik

Rada – w rzeczach małych jest ogrom piękna i jest na dodatek ich dużo więcej niż tych dużych rzeczy.  Doceń drobiazgi. Celebruj drobiazgi. One się odwdzięczą bardziej niż myślisz. Schowaj się do swojego świata i bezpiecznie  raduj obfitością małych iskier radości. Nie lekceważ  własnych dobrych stron i nie umniejszaj ich ze skromności , bo naprawdę je pomniejszysz i odbierzesz im moc.

Ostrzeżenie – musisz uważać  na szczegóły i niejasności podczas komunikowania się z innymi , gdyż mogą okazać się  niezwykle istotne. Przeglądaj dokładnie umowy, kontrakty . Nie rzucaj niejasnych obietnic. Nie podejmuj lekkomyślnie zobowiązań, bo może się to źle skończyć. Diabeł tkwi w szczegółach. Luty może Ci to boleśnie przypomnieć.

Ryby

Rada –  Niech Twoje słowa w lutym będą lekkie, skrzydlate i pełne dobra. Pomyśl, że masz wielką moc i może być ona dobra lub … trudna. Luty to dla Ciebie bardzo dobry czas, aby wreszcie wysłuchać samego siebie. Jakaś część Ciebie, która nie zna słów, próbuje się skontaktować z częścią logiczną i pragmatyczną. Porozmawiaj ze sobą. Pooglądaj siebie samego, posłuchaj tonu swego głosu, zwróć uwagę na obrazy, dźwięki  i ulotne odczucia. Wysłuchaj swojej bogatej złożoności.

Ostrzeżenie – oj trzeba będzie w lutym uważać bardzo na słowa. Będą mieć one ogromną moc, a dla innych słowa mają inne znaczenia niż dla nas i łatwo będzie kogoś bliskiego głęboko zranić. Słowa to całe krainy znaczeń. Ostrożnie układaj z nich kompozycje . Jak kwiaty potrafią one też rodzić nasiona. Z małego nasionka wyrasta ogromny baobab. Z nierozważnego słowa może w czyimś wnętrzu zrodzić się cała dżungla nieufności. Uważaj też na to co mówisz sam do siebie.

Baran

Rada – Czasami najgorzej z nami mają nasi bliscy. W lutym dobrze byłoby popracować nad lojalnością i wiernością wobec tych, których kochasz. Wydaje się że nie brakuje Ci osób, które jeśli zechcesz będą Cię kochać. Nie musisz wybierać tylko dlatego, że zostałeś wybrany, ale jeśli już wybierzesz, bądź lojalny. Bądź lojalny z radością i wiernością dla członków stada wśród wilków.

Ostrzeżenie – bycie lojalnym nie oznacza niewolniczej wierności ani poddaństwa. Nie akceptuj destrukcyjnych zachowań i sposobów myślenia. Wyraźnie i spokojnie komunikuj  co myślisz i czujesz – domagaj się zmian i rozwoju. Ale nigdy nie mów tego pod naciskiem emocji. I zastosuj analizę także do siebie samego bo bycie lojalnym oznacza także równie obiektywne wymagania w odniesieniu do własnego postępowania ze sobą i innymi.  

Byk

Rada –. Kochasz obfitość i będziesz jej miał drogi Byku doznawać. Kto szanuje ziemię dającą plony i dba o nią , ten zostaje obdarowany jej płodami. Wszyscy czerpiemy z tej samej obfitości, ale TY traktujesz ją poważnie i dlatego teraz będzie czas korzystania z jej hojności. Delektuj się i doceniaj.

Ostrzeżenie  – To nie czas pożądania nowych dóbr,  ale szczerego korzystania z tego co już masz. Jeśli tego nie docenisz , przeminie nie dając ci radości rozkoszowania się sobą. Nie ilość lecz jakość i spokojne nasycanie się tą  jakością przyciąganie obfitości.

Bliźnięta

Rada – Miej ufność. Choć wszystko wydaje się iść nie tak jak  według Ciebie powinno, świat chodzi krętymi ścieżkami, a Ciebie w lutym czeka bardzo wiele złożonych, pozornie chaotycznych sytuacji , dziwnych zawirowań. Możesz mieć wrażenie nawet, że się cofasz. Analizuj pod różnymi kątami swoją sytuację i wyciągaj wnioski, nawet bolesne, bo ostatecznie okażą się życiodajne.  Czeka na Ciebie coś lepszego.  

Ostrzeżenie – w czasie tych zawirowań lepiej wyciągnij wnioski z własnego postępowania,  bo to czas abyś się nauczył tego , czego do tej pory nie zdołałeś. Jeśli tego nie wykorzystasz i tak do Ciebie wróci kolejny i kolejny raz. Nie lekceważ nauk jakie musisz wyciągnąć, a którym długo już się opierasz.

Rak

Rada – Nie pospieszaj niczego. Zatrzymaj się i pozwól komórkom swojego ciała , myślom i emocjom falować wolnym rytmem. Przyglądaj się istnieniu jakbyś je pierwszy raz widział na oczy. Zadbanie o siebie pomoże Ci odzyskać siły.

Ostrzeżenie – Możesz czuć niepokój i nieco obawiać się świata, ale nie pozwól temu zepsuć Ci życia, które Ci zostało. Jesteś kochany i ceniony przez tych, na których Ci zależy. Doceń to, bo to czego nie cenimy,  czasem  odchodzi i może nie wrócić.

Lew

Rada – Możesz stworzyć to czego czujesz, że światu brak. Masz moc , masz wizję i masz entuzjazm i możesz, jeśli zechcesz stwarzać sytuacje,  organizacje, obiekty, stany emocjonalne. Miej odważne marzenia i wizje. Kto jak nie TY , doprowadzi do tego, żeby świat był lepszy i miał lepszą energię. Pozwól sobie na wielkie marzenia. Starczy Ci sił by je zrealizować nawet jeśli wymagają długotrwałych nakładów pracy i energii.

Ostrzeżenie – Przestań skupiać się na tym, że coś jest nie tak. Ty możesz to zmienić, ale musisz całą swoją energię zainwestować w pozytywne plany, a nie marudzenie, że jest nie dość dobrze. W lutym marudzenie będzie największym błędem. Masz działać i to w dobrym duchu, a nie tracić moc na rozpamiętywanie destrukcyjnych aspektów rzeczywistości.

Panna

Rada – świat jest bardziej złożony nie zdołasz myślami go rozłożyć na części i oceniać i porównywać. Czasem rzeczy sprzeczne mają prawo bytu na tej Ziemi i nie ma co wzywać ich na sąd ostateczny. To nie Twoja rola. Rób swoje. Postępuj zgodnie z tym co w głębi czujesz, że jest dobre, a innych zostaw w spokoju. Także na sprzeczności w Twoim własnym wnętrzu, spojrzyj z odrobiną miłości.

Ostrzeżenie – Nawet w najczarniejszej ciemności jest światło. Nigdy nie zapominaj o świetle , czymkolwiek ono dla Ciebie jest – uczciwością,  życiodajnością, Bogiem, prawdą,  sprawiedliwością. Ciemna dolina za dnia ukaże majestat swego piękna. Nie ufaj mrocznym myślom, lękom i niepewności i nie podejmuj pod ich wpływem żadnych działań. To minie.

Waga

Rada – dla Wag luty może być czasem promieniowania tym co niezwykle wyrafinowane, bogate i subtelne. Taki jest też lutowy cel dla Wag – obdarowywać innych pięknem. Harmonią, głębokim  poczuciem mikro-harmonii. Mniej istotne jest, czy ludzie zdołają to przyjąć. Ty sama Wago rozkwitniesz w tym promieniowaniu. Ty sama poczujesz, ile siły daje piękno, jego dostrzeganie, docenianie i tworzenie. Jesteś strukturą działającą bardziej na piękno niż na pieniądze. Poczuj to.

Ostrzeżenie – nie pozostawaj w cieniu. Nie kontempluj tylko w samotności. Nie zostawiaj  tego w sobie, dla siebie. Obdarowuj innych. Wyłaź na świecznik i promieniuj. Nie stawia się światła pod korcem. Nie czas na wstyd i skromność. Nie zmarnuj czasu  dzielenia się obfitością. Niech Twoje skarby nie marnieją w cieniu.

Skorpion

Rada –  W lutym lepiej sprawdzi się powolność i cele długoplanowe realizowane spokojnie , powoli i konsekwentnie. Ta metoda może okazać się także zwycięska w różnych rywalizacjach i sporach. Czy musisz wygrać od razu, natychmiast ? Niecierpliwi przegrywają na starcie. Ty masz czas. Działaj spokojnie i świadomie i pamiętaj o odległych skutkach swych działań.

Ostrzeżenie – dbaj szczególnie o głębokie intencje swych działań, gdyż w lutym, to co w zamierzeniu dalekosiężne będzie rosło w siłę i samo już nakręcało się dalej. Złe intencje (nawet nie do końca uświadomione), mogą wręcz uszkodzić świat dookoła Ciebie i mogą nawet podkopać łut szczęścia, który będzie Ci w tym roku potrzebny w kilku sytuacjach

Strzelec

Rada – Każda intencja ma moc poderwania świata do działania a działanie jest Twoją specjalnością. Luty to wymarzony czas do działania. Wszystko co wydaje Ci się mądre, warto w lutym zacząć wreszcie  realizować konkretnie.  Jeśli tak postąpisz – możliwe, że w lutym spełnią się niektóre Twoje marzenia.  Ale musisz mieć prosty i jasny plan i zainwestować w niego swoją praktyczną i konsekwentną stronę, równocześnie pozwalając sobie jak dziecku cieszyć się działaniem.

Ostrzeżenie – choć Twoje plany muszą być konkretne wiedz, że bardzo Ci dopomoże wiara we własne szczęście i przychylność niebios/losu/ Boga. Jeśli pozbawisz się odrobiny niezbędnej magii , spełnienie marzeń może okazać się trochę rozczarowujące.

Powiązane zdjęcia: