Czuć ten wiatr i promienie słońca. /zdjęcia,wideo/

Prace młodych artystów, którzy wzięli udział w październikowym plenerze nad Morskim Okiem przez 7 dni będzie można oglądać w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem.

Deszcz, śnieg, wiatr, słońce towarzyszyły młodym twórcom z PLSP im. A. Kenara i z PLSP im. J. Kluzy w Krakowie. Efekt ich zmagań z pogodą, ale i własną interpretacją niełatwego choć niezwykle pięknego pejzażu tatrzańskiego można oglądać na wystawie , której wernisaż odbył się 12 marca. wernisaż poprzedziło zwiedzanie galerii wraz z jej koordynatorką Julita Dembowską. Choć w Zakopanem jest kilka miejsc, w których mogłaby odbyć się taka wystawa, to młodzi artyści właśnie w Galerii Władysława Hasiora mimo napiętego grafiku wystaw – znaleźli miejsce dla swoich prac.

W śród zaproszonych gości był rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Andrzej Bednarczyk. – Jak patrzę na te wasze prace to powiem szczerze, że przestaję być profesorem. Ja ich ne potrafię ocenić , bo to są moje góry. Rozpoznaję te miejsca i rozpoznaje wasze oczy i wasze dusze. Każda praca jest inna, cudownie inna, to jest to co kocham w sztuce. Gratuluję wam. – mówił w czasie wernisażu.

W galerii zdjęć i naszej relacji możecie zobaczyć wszystkie prace i posłuchać co na ich temat mówią sami uczniowie.

Powiązane zdjęcia: