Zapomniany koncert Maklakiewicza (zdjęcia, wideo)

27 sierpnia w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża w Zakopanem odbył się niezwykły koncert. Wraz z Orkiestrą Polskiego Radia, na skrzypcach zagrała II Koncert Skrzypcowy „Góralski” Jana A. Maklakiewicza, Katarzyna Lassak. Góralka z miasta pod Giewontem dotarła do tego zapomnianego utworu i dokonała jego pierwszego nagrania studyjnego.

Na spacery wybiera się Pod Regle dokąd prowadzi ulica na której mieszka. W rodzinnej Muzyce Lassaków „Heliosów” jest prymistką. Jest również absolwentką Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 5 lat. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem, gdzie kształciła się w klasie skrzypiec mgra Krzysztofa Leksyckiego i mgra Janusza Miryńskiego.

Zobaczcie jak wyglądał koncert w zakopiańskim kościele i co o wykonanym przez siebie utworze mówi Katarzyna Lassak, a także jak ocenia jej występ dyrygent i dyrektor artystyczny Orkiestry Polskiego Radia Michał Klauza.

https://youtu.be/-NQoDNO2Fx8

Powiązane zdjęcia: