Witkacy po urlopie

Nowy sezon artystyczny rozpoczął się 20 lipca premierą sztuki „Meatafizyka Dwugłowego Cielęcia St. I. Witkiewicza” w reżyserii Andrzeja St. Dziuka. W rolach głównych wystąpią Dorota Ficoń, Emilia Nagórka, Adrianna Jerzmanowska, Joanna Banasik, Krzysztof Łakomik, Katarzyna Pietrzyk, Krzysztof Wnuk, Marek Wrona, Andrzej Bienias, Piotr Łakomik, Krzysztof Najbor, Dominik Piejko, Kamil Joński.

W nadchodzącym sezonie zobaczymy również cały Cykl Tatrzańskie, na który składają się trzy spektakle: Człapówki – Zakopane, Na przełęczy i Spiski – Hej!. Aktorzy wyjdą również poza scenę teatru i będzie można ich zobaczyć w nieudostępnianej na co dzień przestrzeni Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie i we wnętrzu dworu Tetmajerów w Łopusznej, filii Muzeum Tatrzańsiego

12 sierpnia czeka nas premiera. Będzie to debiut reżyserski aktorki Emilii Nagórki: „Traktat o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego. W prozie nestora polskiej literatury, „narrator w monologu skierowanym do tajemniczego przybysza dokonuje bilansu całego życia. To swoista medytacja nad rolą przeznaczenia i przypadku w ludzkim życiu”.

O tym dlaczego mimo barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę, który dla wielu zdyskredytował nie tylko samych Rosjan, ale i ich kulturę, warto obejrzeć spektakl pt. Wiśniowy Sad Antona Czechowa zaadaptowany, opracowany muzycznie i wyreżyserowany przez Rosjanina Nikołaja Koladę, opowiada Andrzej Bienias.

6 września aktor teatru i zarazem lider zespołu Nic do Ukrycia – Andrzej Bienias zaprasza na na promocję nowej płyty pt. „Audioboog„.

Bilety można kupić online lub w kasie teatru. Więcej informacji o aktualnym repertuarze na stronie www.witkacy.pl.

Powiązane zdjęcia: