W Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku odbył się wernisaż prac Jana Karpiela Bułecki. Architekt, muzyk, regionalista, budowniczy instrumentów pasterskich, wirtuoz gry na dudach podhalańskich, piszczałkach, trombitach, wspaniały prymista i…
Tag: Kościelisko
Zakopiańskie Mity w Kościelisku
Mity Zakopiańskie to także Mity Kościeliska które nie raz znalazło się w granicach Zakopanego. O Zakopanem, Kościelisku i nie tylko, w kameralnej atmosferze Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelisku rozmawiali Maciej…
Nalewka – napój alkoholowy charakterystyczny i typowy tylko dla kultury polskiej
Słowo weszło do powszechnego użycia w połowie XIX wieku, pochodzi od słowa nalewać, zalewać. Nalewki dzieli się na: owocowe, korzenne, ziołowe, miodowe i mieszane. Przygotowanie takiego napoju wymaga wiedzy i…
Dizajn a wzory regionów
Scena Domu Ludowego w Kościelisku zmieniła się w modowy wybieg. Stroje inspirowane ludowymi elementami opolskimi i góralskimi zaprezentowały mieszkanki Śląska i Podhala. „Dizajn a wzory regionów”, to projekt realizowany już…
Melodyka wierszy Józefa Stopki Faktora.
Poezja zabiera nas w podróż po zapomnianych kapliczkach Skalnego Podhala w miejsca, które mijając nie zastanawiamy się skąd i dlaczego się pojawiły. Góralskie nuty i wiersze z tomiku „Hodnickiem Świyntości”…
Niespokojny duch (zdjęcia, wideo)
Tancerz, śpiewak, gawędziarz, założyciel zespołu „Skalni”, działacz Związku Podhalan, Laureat Nagrody Kolberga w 2004 roku. Józef Pitoń to postać znana nie tylko na Podhalu Zapraszamy na spotkanie z bohaterem filmu…
XXIX Przednówek w Polanach
W Domu Ludowym w Kościelisku rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, śpiew pasterski, gra na instrumentach pasterskich, przegląd muzyk dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych.W czasie trzech dni wystąpi około trzystu uczestników. Jury składające…