Obrócić przestrzeń – Обертати Простір 

Wystawa fotografii z Ukrainy

Zdjęcia powstały w czasie wyjazdów z pomocą humanitarną do Ukrainy w ramach działań organizacji Ukraina Pomagamy.

Przemieszczając się z miejsca na miejsce, zdałam sobie sprawę, że w moim projekcie istotną rolę powinien odgrywać ruch. Chciałam skonfrontować widza z tematem wojny, jednak w inny sposób – nie pokazując wybuchy i ofiary, lecz raczej to, jak ta wojna trwale zmienia przestrzeń, tworząc rodzaj nowej rzeczywistości, która będzie trwała jeszcze długo po jej zakończeniu.

Natalia Jastrzębska – absolwentka L.O. im. Balzera w Zakopanem, w krakowskim UJ ukończyła filologię ukraińską, w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi – ukończyła montaż filmowy. Jej pasją są podróże, szczególnie do Ukrainy. Kocha góry, fotografię, zwierzęta.

Na wystawie obecna była szefowa organizacji Ukraina Pomagamy, absolwentka Liceum Kenara, konserwator kamienia Anna Kudzia – która przed napaścią rosji na Ukrainę prowadziła renowacje zabytków na Kresach, a obecnie zaangażowana jest w pomoc dla Ukrainy. Anna Kudzia i Natalia Jastrzębska opowiadały o sytuacji w Ukrainie.

O muzyczną oprawę podczas wernisażu zadbał zespół San Escobar z Łodzi, który skomponował specjalnie na tę okazję muzykę zainspirowaną zdjęciami autorki.

Wystawa w TCK Jutrzenka ul. Grunwaldzka 3, będzie czynna do końca sierpnia 2023, od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 -15:00

Wstęp wolny.

Akcję Ukraina Pomaga można wesprzeć na https://zrzutka.pl/2658xm

Jeśli nie byliście na wernisażu, zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

.

Powiązane zdjęcia: