MuFo

„Co robi zdjęcie?” – od szklanego negatywu do zdjęć tworzonych przez sztuczną inteligencję.

Nowa wystawa w Muzeum Fotografii w Krakowie daje możliwość kompleksowego spojrzenia na fotografię – narzędzie wydawać by się mogło wszystkim posiadaczom smartfonów doskonale znane. Nie jeden z nich jednak może być zaskoczony jej początkami – szklane negatywy , dagerotypy, wreszcie sposób przeniesienia obrazu na światłoczuły papier…

Autorzy wystawy zachęcają do zastanowienie się po co robimy zdjęcie? Dlaczego bywamy jego tematem, czy wiemy do czego może służyć fotografia i wreszcie jaka będzie jej przyszłość?

Ciekawa aranżacja zachęca do eksplorowania tematów. Tajemniczo rozsuwające się żaluzje odkrywają zdjęcia, a zwiedzający śledzą jak zmieniały się przez dziesięciolecia.

Oprócz stałej ekspozycji głównej „Co robi zdjęcie?” można obejrzeć wystawy czasowe.

Spieszcie się, bo do 02 października 2022 roku czynna jest wystawa brytyjskiej fotografii dokumentalnej od lat 60 XX wieku „Zobacz: Brytania”. Bilety w cenie: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł.

Główna siedziba muzeum fotografii w Krakowie MuFo Rakowicka czynne jest od od wtorku do niedzieli w godzinach – wt 11:00 – 19:00, śr-pt 10:00 – 18:00, sb-nd 11:00 – 19:00. Bilety w cenie: normalny – 23 zł, ulgowy – 15 zł. Bilety na wystawę czasową w cenie: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł.

Powiązane zdjęcia: