Kiedy obejmował swój urząd był jeszcze wójtem, a stan miejskiej kasy był nieporównywalny z największymi miejskimi zadłużeniami współczesnych czasów. Nie było pieniędzy nawet na wypłaty dla urzędników a majątek magistratu zajęli komornicy. Mimo to miał wizję miasta , którym zresztą Zakopane stało się za jego kadencji.
Rówień Krupowa stała się areną sportową, na której rozgrywano wyścigi hippiczne , motocyklowe i mecze hokejowe. Znalazło się tu miejsce na operę w plenerze, na scenie której występowały krajowe sławy. Po raz pierwszy zorganizowano w Zakopanem narciarskie mistrzostwa świata. Ten wyczyn powtórzono jeszcze tylko dwa razy, ostatni w 1962 roku. W Zakopanem działała wytwórnia filmowa, która wyprodukowała polskiego kandydata do Oskara „Biały Ślad”. Budował szkoły i ulice, a także wodociągi i elektrownię dzięki której mogła ruszyć kolejka szynowa na Gubałówkę.
Na Kiełbasówce zaplanował lotnisko…. Zakończył karierę z powodu intryg swojego współpracownika. O tym niezwykłym człowieku, który potrafił zintegrować zakopiańczyków i otrzymać poparcie przeciwników politycznych opowiadał w Czerwonym Dworze Piotr Bąk, były starosta powiatu tatrzańskiego i były burmistrz Zakopanego.