Horoskop

z nutką kryminalną w miesiącu czerwcu

WODNIK

Dokładnie 28 minut po północy. Ta sama godzina i ten sam sen co noc. Czy jest on proroczy? Czy też ktoś próbuje wpłynąć na twoje poczynania? Czyżbyś nadepnął komuś na odcisk? Może twój dobrostan kłuje kogoś w oczy? Albo niewierna małżonka snuje z gachem jakąś intrygę? Rozważ wszystkie te sugestie, bo od nich zależy, czy wskazówki twojego zegara nie zatrzymają się o 24:28.

RYBY

Tyle zachodu, by latorośl studia godne ukończyła, a tu takie niespodzianki. A to pocięty plecak, a to brak buta do pary, znikł gdzieś i drogi stetoskop. Można podejrzewać, że na stancji grasuje kleptoman, albo sprawa, jak rzeczony plecak, ma też drugie dno. Przyjrzyj się temu dokładnie, albo zleć to osobie bardziej kompetentnej, by komuś nie stała się krzywda. Morfina to bardzo niebezpieczny specyfik.

BARAN

Wyprawa do Egiptu to twoje marzenie? Uważaj, piaski pustyni skrywają niejedną mroczną tajemnicę. Jeśli trafisz tam na czterech angielskich dżentelmenów pieczołowicie odkopujących starożytności, bierz nogi za pas, nim dosięgnie cię klątwa Mencher Ra. Siła przesądów jest bowiem ogromna.

BYK

Taka smaczna bombonierka z witryny na ciebie zerka. Jeśli sam ją kupisz i z nikim się nie podzielisz, może to łakomstwo ujdzie ci na sucho. Strzeż się jednak słodkich prezentów. Zwłaszcza od tajemniczej starszej damy. Jeśli masz z nią na pieńku, niespodzianka w czekoladce gwarantowana.

BLIŹNIĘTA

Dobra kucharka jest warta tyle, ile dla wielkiej damy prawdziwe perły. Co jednakowoż, jeśli wpląta się przypadkiem w misterną mistyfikację? Zważywszy, jak jest ci bezcenna, musisz ruszyć jej na ratunek. Pamiętaj jednak, by nie lekceważyć zacnego w tej sytuacji sojusznika, gdyż bez niego nic nie zdziałasz.

RAK

Niby wróżenie to banialuki, ale czasem na dnie filiżanki, wśród herbacianych fusów, niejedno można zobaczyć. Ba! Sama filiżanka wiele ci powie. Zwłaszcza, gdy piła z niej wcześniej piękna kobieta, ale ślady szminki są na niej aż dwa. Strzeż się tego drugiego, by nie stracić czegoś najcenniejszego. Jeśli wytropi się zbrodnię zawczasu, można spróbować jej zapobiec.

LEW

Ach ten Egipt…Przyciąga nie tylko Barana. Jeśli w najbliższym czasie planujesz podróż poślubną, raczej niech to nie będzie rejs statkiem po Nilu. Urzekające egipskie zachody słońca, prastare świątynie, u niektórych, o dziwo, budzą mordercze zapędy. I coś, co miałoby być cudownym wspomnieniem na resztę życia, dla jednego z dwojga może okazać się ostatnim.

PANNA

Szukasz mieszkania i rzuciło ci się w oczy ogłoszenie, które już jakiś czas powtarza się w anonsach? Tanie mieszkanie, a ciągle niewynajęte? Och, toż to okazja. Tylko czy oby na pewno? Nie bądź naiwny, bo niechcący możesz wplątać się w posępną intrygę. Nie wiadomo, kto się w pobliżu takiej pozornej gratki kręci, i czy pod podłogą nie kryje się trup.

WAGA

Mary, krnąbrny aniołeczku, co masz w swoim ogródeczku? Srebrne dzwonki, szczeżuj konchy i piękną lewkonię, Katarzynę Wielką. Nie wiesz jednak, że ten kwiat skrywa śmiertelną tajemnicę, którą trzeba będzie odkryć. Bo ktoś bardzo nieprzychylny ogrodniczce uraczył ją porcją strychniny, zachłanną dłoń chcąc położyć na jej majątku. Czas wkroczyć do akcji, by sprawiedliwości stało się za dość.

SKORPION

Kiedy mnogość absztyfikantów budzi niepokój ojca, trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Obawy rodziciela o wasz majątek wcale nie muszą być przesadzone. Uważaj zatem, by z pozoru niewinny flirt nie zakończył się tragicznie. Wielu jest bowiem takich, którzy dybać będą na twoje kosztowności. Choć to w sumie nie musiałby być motyw, ostrożności nigdy dosyć. Od tego może zależeć twoje życie.

STRZELEC

Duchy ponoć nie istnieją, ale ludzie opowiadają różne historie. A i ciebie coś straszy, spośród konarów wyziera. Wrony kraczą, a prezent od przyjaciela, afrykańska maska, również budzi niepokój. Uważaj, los bywa bowiem przewrotny. Jest jedna osoba, której małe szare komórki nie dadzą się omamić snutej przez ciebie intrydze. I prędzej czy później, dotrze ona po nitce do kłębka.

KOZIOROŻEC

Biżuteria skutecznie potrafi zwabić złodzieja, a wówczas znika. Och, jakże przydałby się wówczas przenikliwy umysł, by powstrzymać złoczyńcę. Jednak jego zaprząta coś innego, ulotnego. Ha! Nic bardziej mylnego. Toż to pozór przecie, by zmylić przeciwnika. Zawierz jego dedukcji, a zagadka zostanie rozwikłana. Ty odzyskasz kosztowności, a rabuś, no cóż, to nie ta osoba, którą podejrzewałeś.

Powiązane zdjęcia: