Horoskop wrzesień

Zimno, pada, kończy się lato – rozbudźcie w sobie żyłkę detektywa czytając horoskop na wrzesień.

Koziorożec

Z prywatnej szkoły porwano młodego dziedzica. Nie pojawiło się żądanie okupu, chłopiec nie był sam, zniknął również jego nauczyciel niemieckiego. Interesujący początek dochodzenia. Wiesz, jak to w przypadku porwań bywa, że musisz jak najszybciej podjąć trop, póki ten jeszcze nie zwietrzał. Czasem prędzej podążysz zatem do szkoły, gdzie rozpoczniesz śledztwo. Listy, rozmowy, badanie śladów, wszystko to jednak na nic. Trop wystygł. Rodzina chłopca też nie pomaga, chcąc uniknąć skandalu związanego z porwaniem. Czymże jednak jest reputacja wobec życia dziecka? Czas złamać wszystkie ograniczenia i działać, bo kto jest w stanie zapewnić, że malec odnajdzie się cały i zdrowy?  

Wodnik

Historia to nader szalona, bo pierwsze skrzypce gra w niej sześć popiersi Napoleona. Ktoś włamuje się nocą do osób, które w jednym ze sklepów nabyły rzeczone popiersia i niszczy je z wyjątkową pasją. Niby szaleństwo włamywacza, ale zauważasz, że jest w nim metoda. Sprawa nabierze dla ciebie jeszcze większych rumieńców, kiedy na progu jednego z domostw znaleziony zostanie tajemniczy nieboszczyk. Policja błądzi, w tobie zatem nadzieja na poznanie, co stoi za niszczycielskim działaniem, a tym samym odkrycie historii denata. Na razie jest to tajemnica, której chwilowo nawet ty nie pojmujesz.

Ryby

Twój rekonwalescencyjny wyjazd na wieś nie do końca będzie można uznać za udany. Zwłaszcza z perspektywy lekarza, który zalecił ci całkowity spokój. Wszędzie tam, gdzie się pojawisz, trop w trop podąża bowiem za tobą zbrodnia. Nie inaczej będzie i tym razem. Oczywiście tobie to graj, szare komórki nie znoszą bowiem stagnacji. Twój towarzysz śmierć i tym razem podsunie ci nową sprawę, a konkretnie trzy żywe trupy, rodzeństwo oszalałe z przerażenia, z twarzami wykrzywionymi spazmem grozy. Diabelska to sprawka, zdaje się nie z tego świata. Oczywiście nie dla ciebie. Nawet osłabion na ciele, dedukujesz nadzwyczaj bystrze, więc szybko zauważysz ślady, które przybliżą cię do rozwiązania ponurej zagadki.

Baran

Ktoś nocą kręcił się po ogrodzie, a młoda kobieta twierdzi, że podglądał ją przez okno, choć sypialnię ma na wysokim piętrze. Jest tego całkowicie pewna, na zerwany bluszcz pod oknem wskazując. Czy to, co widziała córka wybitnego biologa, snem jest czy jawą? Nocne zdarzenie arcy cię zaciekawiło, tym bardziej, że znamienity naukowiec wyjątkowo jest niechętny, byś zajmował się sprawą. Uważa wręcz, że go nękasz; ze swej posiadłości przegania. Jaką tajemnicę przed tobą i bliskimi skrywa? Pewien jesteś, że jego córce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Musisz więc jak najszybciej rozwiązać tę zagadkę.

Byk

Zdrada małżeńska, szantażowana kobieta, zerwane zaręczyny, wreszcie i samobójstwo, a za tym wszystkim stoi człowiek żerujący na słabości i z sercem z kamienia, który na swoim koncie niejedną ma ofiarę, niejedno zmarnowane życie. Mierzyłeś się już z wieloma mordercami, ale nawet najgorszy z nich nie napawał cię takim wstrętem, jak ten szantażysta. Jego nazwisko w liście przedśmiertnym wyznała ci ostatnia ofiara. Kolejna już majaczy na horyzoncie, już jest na celowniku łotra. Jeszcze nieświadoma swego losu, będzie potrzebowała twojej pomocy nim wydarzy się nieszczęście. Tylko kogo tym razem podły sęp osaczy? Drogą dedukcji rychło to ustalisz. Działaj, powodzenia!

Bliźnięta

Sprawa trafiła ci się z tych niewiarygodnych. Otóż w posiadłości pewnego dżentelmena umiera dziecię, niemowlę jeszcze, a starszy brat jego zdaje się być opętanym. Na zdrowiu podupada też pani domu, jakby w letargu działając. Wszystko to po wizycie pewnego jegomościa, podróżnika, który onegdaj bywał w Boliwii. Podejrzenie pada właśnie na niego, bo któż wiedzieć może, jakich niecnych praktyk tam się wyuczył. Wioskowa społeczność powtarza w kółko jak mantrę – wampir, wampir, wampir… Cóż, wrażenie odnieść możesz, że trafiłeś do jakiejś baśni ludowej, ale przyjrzyj się jej uważnie. Wampiry wszak nie istnieją, a tobie nie pozostaje nic innego, jak racjonalnie wytłumaczyć, co przydarzyło się tej biednej rodzinie.

Rak

Szpital dla umysłowo chorych; mury, które skrywają tyle cierpienia. Jak ta nieszczęsna kobieta tam trafiła? Od jakich myśli nie była w stanie uciec? Jakie wydarzenia tak ją przytłoczyły, że w obłęd popadła? Sama wielce zamożna, kawalera miała znamienitego, z którym zaręczona była. Miłości w tym jednak prawdziwej nie było, a jedynie zakusy na majątek i długi do spłacenia. I jeszcze ta druga, która mężczyźnie na boku życie umilała, a młodej mężatce je zatruła. Nie ma się co dziwić, że ta w końcu rozum straciła, a wreszcie któregoś dnia zniknęła. Jej obraz cię prześladuje, w snach nawiedza. Musisz odnaleźć tę kobietę, nim i ciebie pułapka omamów wciągnie w otchłań.

Lew

Mężczyznę tego ktoś w jego pokoju zastrzelił, choć drzwi od wewnątrz były zamknięte. Policja podejrzewa, że to historia grubszymi nićmi szyta, ale tropów nie złapała jeszcze. Będziesz musiał się w tę sprawę włączyć, bo jak się okazuje, i ciebie ona dotyczy. Oto znowu na horyzoncie pojawia się bowiem szajka twojego odwiecznego adwersarza. Po tym, jak go pokonałeś, ścigać cię będzie, na życie twoje dybiąc. Trup po drodze to tylko wabik, by wciągnąć cię do rozgrywki. Przed tobą trudne i niebezpieczne zadanie, jednak nie byłbyś sobą, gdybyś i z tych tarapatów nie wyszedł cało.

Panna

„Proszę o pomoc w niesłychanej sprawie. Wszystko pozostawiliśmy nietknięte. Rozwiązaliśmy tylko jaśnie panią. Trudno jednak dłużej nie tykać denata.” Takie oto wezwanie wyrywa cię z domowych pieleszy, ku nowej popychając sprawie. Panu domu strzaskano głowę pogrzebaczem, pani tylko niewielkich doznała urazów. Kobieta o wszystko obwinia miejscową szajkę rzezimieszków. Nader udatną opowiada ci o tym historię. Prawda jednakowoż pod drugim dnem jest skryta. Ma więc pecha nieszczęsna, bo przed tobą nic się nie ukryje – zawsze bowiem odrzucasz proste rozwiązania i szukasz głębiej. A tu, w blasku świec, jeszcze jedna majaczy sylwetka…     

Waga

Stara posiadłość skrywa pewną tajemnicę. Zagadkę przez pokolenia nierozwiązaną, która do skarbów ma doprowadzić. Żaden z potomków zacnego rodu nie potrafił jej rozwikłać, trafił się jednak lokaj sprytem wystarczającym obdarzon, intelektem zaś przerastający swojego pana. Z pamiątek minionego czasu wyczytał trop między wierszami ukryty i rękę zapragnął na skarbie położyć. Los swój dzięki kosztownościom odmienić. Nie przewidział jednak, że niektóre szczegóły zwodnicze się okażą, a on sam w pułapkę trafi. Tobie również niestraszne takie łamigłówki. Trop właściwy pochwycisz, nieszczęśnika odnajdziesz, a na koniec i to, co przed wiekami skryto. Wyostrz zatem zmysły, bo i twój intelekt czeka prawdziwa uczta.

Skorpion

Dwóch znamienitych gości cię odwiedzi, ale ich wizyta pozostać musi tajemnicą. Z kasetki jednego z nich skradziono państwowy dokument wielkiej wagi, a jego upublicznienie doprowadzić może do kryzysu na szczeblu europejskim. Nikt zatem wiedzieć nie może o tym fakcie, by sprawa nie nabrała rozgłosu, a co za tym idzie, treść rzeczonego dokumentu nie ujrzała światła dziennego. Jeśli dzięki swoim umiejętnościom uda ci się go odnaleźć, przysłużysz się krajowi i otrzymasz sowitą nagrodę. Jednak bez wiedzy o tym, co list ów zawiera, nie popchniesz sprawy do przodu. Zegar tyka, a przed tobą wielce trudne zadanie, zwłaszcza przy tak małej ilości danych.

Strzelec

Dama w potrzebie przybyła w twoje progi. Mąż jej od kilku dni w domu się nie pojawił, w szponach nałogu uwięzion. W miejscu, gdzie odnaleziony zostanie, ty swoje śledztwo rozpoczniesz. To zaś zaprowadzi cię do pewnej posiadłości, której właściciel zaginął. W interesach do miasta pojechał i przepadł jak kamień w wodę. Zdesperowana małżonka w ślad za nim podążyła, lecz zgraja łotrów stanęła jej na drodze, dotarcie do męża uniemożliwiając. Szczerze mówiąc przeczuwasz, mimo zapewnień zrozpaczonej damy, iż męża swego w oknie żywym widziała, że ten został zamordowany. W tej sytuacji pozostaje jedynie dojście do tego, jak zginął i dlaczego. Prawda jednakowoż może cię zaskoczyć. Łącz zatem nić za nicią, by dotrzeć do kłębka.

Powiązane zdjęcia: