Horoskop sierpień

A gdyby horoskop pisał Sherlock Holmes?

KOZIOROŻEC

Odwiedzi cię pewien mężczyzna, którego pracodawca, miłośnik koni wyścigowych, tonie w długach. Zbliżająca się gonitwa i wygrana pozwoliłyby mu stanąć na nogi i pozbyć się wierzycieli. Tymczasem jednakowoż, nie posiadając własnych pieniędzy, trwoni majątek siostry, u której mieszka, skądinąd również miłośniczki tych pięknych zwierząt. Ta zawsze chętnie zaglądała do nich do stajni, jednak od pewnego czasu omija je, a bart kazał odesłać z domu jej ulubionego spaniela. Cóż takiego zaszło między rodzeństwem, że z przyjaciół zamienili się w milczących wrogów? Kiedy bliżej przyjrzysz się tej sprawie, zauważysz nieomylnie, że to pozory jeno. W grę wchodzi bowiem duży majątek i równie pokaźny dług, który dzięki tym pieniądzom można by zniwelować. Tylko czy naprawdę warto przy tym ponosić aż tak wielkie moralne koszta?

WODNIK

Kłótnia dwóch mężczyzn śmiertelny miała finał. Farmer zginął na dzierżawionej ziemi, a wszystkie dowody świadczą przeciwko jego synowi. Dwóch kłócących się widziała bowiem córka gajowego, którego później młodzieniec wezwał do martwego ojca. Musisz jednak osobiście zbadać fakty, by nie sądzić po pozorach. Według tych osądzono już młodzieńca. Ten zaś miewał na pieńku z ojcem, zwłaszcza w kwestii pewnej dziewczyny, którą darzył uczuciem. I o nią się w feralnym dniu poróżnili. Ale tego młodzian zdradzić nie chciał, tym bardziej sobie szkodząc. Policja dodała dwa do dwóch i oskarżyła go o morderstwo, a wiejski sędzia skazał. Jeśli prawdy nie dojdziesz, dwa młode życia mogą zostać zmarnowane. Jedno nawet zakończone. Czy zdołasz chłopaka uchronić od stryczka? Działaj, bo zegar już tyka.

RYBY

Pewien jesteś, że mężczyzna, w którego sprawie pojawił się u ciebie gość, zabił swoją żonę zrzucając ją z urwiska, a potem pozbył się jedynego świadka zdarzenia – niewinnego pastuszka. Ma on fatalną reputację, a właśnie obrał sobie za cel kolejną kobietę, rozkochując ją w sobie, mamiąc, szczerze niby swą przeszłość wyznając i stawiając się tu w pozycji niewinnego męczennika. Rodzina panny bezsilnie tylko patrzeć może, jak zbliża się nieuchronna katastrofa. Łotr ten osaczył dziewczynę do tego stopnia, że zakochana nie chce słuchać żadnych przestróg. Zbliża się dzień ślubu, a z pewnością niedługo i dzień jej śmierci. Przyjdzie ci zmierzyć się z wytrawnym przeciwnikiem, który łatwo nie będzie chciał wypuścić zdobyczy ze swych szponów. Czas zebrać armię jego potężnych wrogów, którzy nie dadzą mu spokoju. Pokonaj go, nawet gdy on będzie śmiał ci się w twarz.  

BARAN

Zbrodnia jest pospolita, a o logikę trudno. Już myślałeś, że dni wielkich spraw minęły i nawet zapowiedź nowej taka ci się wydawała. Jednakowoż młoda kobieta, która się u ciebie pewnego dnia zjawiła, historię nader dziwną opowiedziała. Otóż w biurze pośrednictwa pracy polecono ją pewnemu właścicielowi ziemskiemu jako guwernantkę dla jego syna. Dżentelmen ów jednakże dziwne warunki zatrudnienia przedstawił, wymagając od niej obejścia i ułożenia damy, a nadto noszenia konkretnej sukni, wykonywania drobnych poleceń jego żony i obcięcia włosów na krótko. Niby kaprys małżonki, ale czujność kobiety wzbudził. Postanowiła przyjąć tę posadę, ale o pomoc do ciebie się zwróciła. Bo któż wie, czy za tymi z pozoru niewinnymi dziwactwami jakiś zbrodniczy zamysł się nie kryje. Cóż, mój drogi Baranie. Zmobilizuj do pracy swoje szare komórki, bo kto wie, może tym razem sprawa trafiła ci się niepospolita?

BYK

Miłość do pewnej kobiety dwóch mężczyzn połączyła. Jeden był bohaterem, drugi łotrem. A sprawa ta zaczęła się dla ciebie w momencie, kiedy opowieść starszej pani usłyszałeś, stancję nieznajomemu mężczyźnie wynajmującej. Dziwny to okazał się lokator, pokoju nie opuszcza, całymi dniami nerwowo go przemierzając. Z nikim się bezpośrednio nie kontaktuje, posiłki spod drzwi odbiera, a co mu potrzeba, na kartkach zapisuje, które na korytarz wysuwa. Otwiera się tu dla ciebie pole do spekulacji. Podpowiedzią może być sprawa, którą już kiedyś rozwiązywałeś. Wątki obu zdają się być ze sobą powiązanie, tak jak wspomniany łotr z bohaterem. Ten pierwszy bardzo groźną jest personą, ale ciebie różne tropy i tak doprowadzą do tego samego celu. Musisz jednak przebrnąć przez bardzo skomplikowaną mieszaninę wydarzeń i wykazać się niebywałą cierpliwością.

BLIŹNIĘTA

Dziwna cię czeka sprawa, w zasadzie dwutorowa. Różne wątki też ze sobą łącząca. Jeden z nich to wielkiej wartości diament, który z wystawy muzealnej skradziono. Drugi – tajemniczy mężczyzna pokaźny spadek oferujący pewnej rodzinie, ale tylko jej męskim potomkom się należący. Konkretnie są to trzy części olbrzymiej sumy, która podzielona ma zostać pomiędzy trzech dorosłych mężczyzn to samo nazwisko noszących. Problem w tym, że do tej pory dwóch tylko odnaleziono. Fortuna przejść im zatem może koło nosa. I oto nagle trzeci cudownie się objawia, co radość rodziny wzbudzić powinno, a jednak niepokój sieje. Cóż, gdy przeciwnik ma wszystkie atuty, szkoda czasu na zabawę. Sprawa diamentu prostą się wydaje, wizja rodzinnej fortuny zgoła inaczej się przedstawia, kiedy jednak wątki się połączą… Przed tobą naprawdę karkołomne knowania i walka z niełatwym przeciwnikiem.   

RAK

Och jakiż piękny był to ślub, jaka szczęśliwa para. Jedna z trzech sióstr wstąpiła oto w związek małżeński. Pozory to jednakowoż, że dobrze im się wspólnie żyło. Niesnasek było sporo, zbytnio się w swoje sprawy wtrącały. I oto nagle świeżo poślubiona z sióstr znika, ponoć z kochankiem, a druga w prezencie tajemniczą paczkę dostaje, solą wypełnioną, w której leży para świeżo obciętych uszu. Jawi się to jak ponury żart, ale to zdecydowanie zbrodnia. Obdarowana przeraźliwym podarunkiem obwinia drugą, o znikniecie trzeciej siostry. Kłamstwo unosi się w powietrzu, ale na tobie te pokrętne opowieści i wzajemne oskarżenia wrażenia nie robią. Twój przenikliwy umysł potrafi bowiem rozsupłać pozornie splątane nici i już niedługo odkryjesz prawdę, jak bardzo makabryczna by nie była.  

LEW

Młoda dama, która się u ciebie pojawi, zdecydowanie potrzebować będzie pomocy. Jej mąż jest finansistą, kieruje jednym z działów banku, ale ta praca go nuży. Ma on ambicje, których nie zrozumiałaby rodzina. Chce być poetą. Uwierzył przy tym, że opium dodaje mu sił i wyostrza zmysły. To jednak chwilowy efekt, szybko pojawia się uzależnienie. Mąż owej damy jest na jego progu. Nadto podejrzewa ona, że kuzyn małżonka również ma swój cel pchając go ku narkotykowi. By odgadnąć prawdziwy, przyjrzeć się będziesz musiał typowym cechom ich domu. Za każdą bowiem coś się skrywa. Za jedną być może i morderstwo, choć na takie z pozoru nie wygląda. Majątek to jednak kusząca perspektywa. Czy będziesz w stanie udowodnić, że to nie choroba zabiła finansistę? Czy ocalisz jego rodzinę?

PANNA

Bywają takie momenty, w których miłość umiera, a rodzi się nienawiść. Umiera też młody człowiek, który żył zbyt intensywnie i to go zgubiło. Czy oby na pewno? Otóż w domu jego babki pojawia się przedstawiciel tajemniczego jegomościa, który nabyć chce cały jej majątek za bajońską sumę. Jednakowoż jeden z warunków sprzedaży stanowi, iż kobieta z domu nic zabrać nie będzie mogła. Kupiec chce bowiem mieć wszystko, albo nic. Starsza pani nie ustąpiła, jednak zaniepokojona sytuacją potrzebować będzie twojej pomocy. Ty zaś szybko połączysz fakty zgadując, iż za rychłym zejściem jej wnuka stoi kobieta i złamane serce. Kim ona jest? Czemu ktoś chce położyć rękę na majątku babki, a tym samym osobistych rzeczach młodzieńca? I czy starsza pani na pewno opowiedziała ci całą historię? Będziesz musiał rychło znaleźć odpowiedzi, bo przeciwnik może nie przebierać w środkach.

WAGA

Pojawi się u ciebie inspektor policji, mocno skonfudowany. Zamordowano człowieka, a on nie ma pojęcia dlaczego popełniono tę zbrodnię. Ofiarą jest młody asystent profesora, właściciela pewnej posiadłości. Chłopak nie miał żadnych wrogów, ani nic na sumieniu. Żył jak chlebodawca, całkowicie pochłonięty pracą. A jednak ktoś zadał mu śmiertelną ranę. Młodzian umierając wypowiedział zaś słowa: „Profesorze, to była ona”. Dla inspektora odczytanie śladów mordercy okazało się arcytrudne, jednak w dłoni martwego asystenta odnalazł binokle. Damskie, ze szczerego złota, z niezwykle mocnymi szkłami. Pojawił się zatem trop. Będziesz musiał pójść tym śladem odnajdując nie tylko zabójcę, ale przede wszystkim motyw zbrodni. Zaiste, ciekawa trafiła ci się sprawa.

SKORPION

Tym razem asystent twój ciekawy trop złapał. Otóż w miejscu, w którym aktualnie przebywa młodą damę poznał, z dobrego domu, choć nieco ekscentryczną. Zdaje się ona nie przejmować co myślą o niej inni, lekceważy konwenanse. Jej zachowanie pewnego dnia omal nie zakończyło się tragedią, której jedynie bohaterstwo pewnego majora zapobiegło. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, niż z tego prostego wstępu wynika. Pewnego dnia bowiem owa dama znika, a na jaw wychodzić zaczynają coraz to nowe szczegóły z jej prywatnego życia. Cieniem kładą się na nim kłótnie z bratem, a zwłaszcza ów tajemniczy jegomość, którego obecność ewidentnie wyprowadzała ją z równowagi. Obawiasz się najgorszego, zważywszy na obecność prześladowcy. Musisz właściwy trop jak najszybciej namierzyć, bo samotna i nieszczęśliwa kobieta to pokusa dla przestępców.     

STRZELEC

Nie wolno kochać zbyt mocno, to zabija. I to przydarzyło się pewnej kobiecie, żonie właściciela kopalni złota, zamordowanej ponoć przez guwernantkę jej dzieci. Strzał w głowę, na miejscu nie było broni. Rozwiązanie tej sprawy wydaje ci się proste. Jednak niewdzięczne to zadanie, bo dojść musisz w nim prawdy, która nijak ma się do tej głoszonej przez lokalną policję. Ta w ręce zamordowanej znalazła liścik z wyznaczonym miejscem spotkania, podpisany przez wspomnianą guwernantkę. Rewolwer odkryto zaś w szufladzie jej szafy. Motyw zdaje się też być jasny. Wszyscy wierzą, że pragnęła ona zająć miejsce u boku swego chlebodawcy. Sprawa zdaje się więc być przesądzoną, a jednak… Świadkowie twierdzą, że mąż zamordowanej to bezwzględny człowiek, a żona była jego główną ofiarą. Ten zaś obstaje, że z guwernantką nic go nie łączy i jest ona niewinna. Czy zdołasz zatem udowodnić, że to on stoi za bezwzględnym mordem i ocalić życie młodej kobiety? Spiesz się, bo na tę wyrok za chwilę zapadnie.

Powiązane zdjęcia: