Horoskop marzec

Co raz bardziej wiosenne porady Astroradzika na nowy miesiąc.

Koziorożec

Rada – wzmacniaj więzi, które Cię łączą z najbliższymi. To prawda, że wydają się być one mocne, ale nie znamy naszych najbliższych tak bardzo jak nam się wydaje. Ty zaś jesteś ważną osobąm w najbliższym kręgu masz mocną pozycję, na którą sobie zapracowałeś Koziorożcu , jednak  nawet w bliskich więziach ludzie mogą czuć się osamotnieni. Ty jesteś osobą, od której wiele zależy. Spróbuj spojrzeć na bliskich ich pragnienia i oczekiwania. To co dasz z powodu czułości i głębszego zrozumienia  ( co może wydawać się niepraktyczne) , może okazać się większą gwarancją silnych i pozytywnych więzi. Jeśli tylko masz trochę czasu, zaangażuj się społecznie w życie wspólnoty (mieszkaniowej, w pracy, w klubie, związku zawodowym, wspólnoty sąsiedzkiej, duchowej czy terapeutycznej ). Twoje doświadczenie i siła są skarbem.   

Ostrzeżenie – Nie łącz się ludźmi TYLKO z powodu najlepiej pojmowanego interesu własnego. Twoi zwierzchnicy i ludzie, którzy Ci imponują i których darzysz szacunkiem – potrzebują Cię mniej niż ludzie dookoła Ciebie. Nasza wartość objawia się także w zdolności do pomagania i wspierania innych. Nasz interes jest bardzo ważny, ale niech nie przesłania wartości, których owoce będą trwać nawet gdy my już umrzemy.

Wodnik

Rada – W marcu spójrz wielowymiarowo. Na dosłownie każdą sprawę, która Cię zatrzyma spójrz z punktu widzenia interesu własnego (bez wstydu czy poczucia winy) , z perspektywy  uczuć i emocji (one nigdy nie są sprawiedliwe bo są biologicznymi pocieszaczami wszystkiego na co padnie ich promień) oraz z perspektywy wręcz przyszłych pokoleń. Pierwsze podejście pozwoli Ci dbać o własne zasoby co jest ważne, drugie pozwoli przyjrzeć się bogactwu i sprzeczności własnych i cudzych uczuć i emocji (darmowy i ciekawy  reality show) oraz znaleźć dystans  do wszystkiego.  Dystans przywraca proporcje zniekształcone emocjami i własnym interesem. Żyj ciekawie i pamiętaj ze prawda jest zawsze inna. 

Ostrzeżenie – Jeśli nie skupisz się na tym co prawdziwie piękne i co jest obok Ciebie możliwe, że potkniesz się i doznasz strat. Piękno pozwala nasmarować zgrzytające elementy i przyczynia się do większej harmonii. Ważne, żeby nie widzieć piękna tam gdzie się je wymyśliło ale odnaleźć prawdziwe piękno. W niektórych sytuacjach marcowych dla równowagi poszukaj i skup się na pięknie i tym czego ono dostarcza. Czasem niewiele trzeba, aby nie wpaść w pułapkę i zareagować nadmiernie nerwowo w chwili, która tego nie uniesie. Nie przyglądaj się temu co brzydkie. Teraz to da tylko złe skutki.

Ryby

Rada –  Potrzebujesz głębokiego oczyszczenia emocji i uczuć , szczególnie tych podświadomych. Ich silne i nie do końca ogarniane przez Ciebie nurty, mogą w marcu potrzebować Twojej uwagi i czułości. Zaopiekuj się sobą. Pozwól sobie na ocean sprzeczności wierząc, że tylko ich ostateczna suma będzie mieć głos decydujący. Wiele rzeczy może Ci się udać mimo burzliwych stanów wewnętrznych. W marcu słońce będzie dla Ryb łaskawe,  lecz prosi by one same dla siebie też były łaskawe.

Ostrzeżenie – Nie wnikaj zbyt głęboko w to co Ci się nie podoba, bo prawda i tak jest inna. Skup się nad oczyszczającą mocą wody – kąpiele, spacery  nad rzeką czy wodospadem, baseny także termalne, medytacje z dźwiękiem wody, morsowanie, sauna (najlepiej parowa) . Nie analizuj prawdy, bo i tak TERAZ nie poznasz jej. Natomiast jeśli przeoczysz dobry czas na oczyszczanie następny może przyjść dużo później. A warto teraz skorzystać. Wejść potem w wiosnę lekkim krokiem osoby harmonijnej ze sobą samą.

Baran

Rada – Czasem warto mocno stąpać po ziemi. To wcale nie oznacza nudy. Można chodzić po ziemi radośnie, wciąż czując jej namacalną moc i stabilność. To ugruntowanie i stabilność może być źródłem wielkiej siły. Nie rezygnuj z niej w imię fantazji, mrzonek i kaprysów. Ziemia to potężna moc. Konkretna i bardzo potrzebna. W marcu -pokochaj trochę bardziej to co zdaje się być przyziemne , przewidywalne i  rutynowe. Tylko na stabilnej podstawie można budować konstrukcje sięgające samego nieba. Pamiętaj, że relacje z innymi są bardzo ważne i zawsze, jeśli im pozwolisz dojrzewają i stają się mądrzejsze i bardziej życiodajne.

Ostrzeżenie – jeśli nie będziesz się TERAZ cieszyć życiem , wkrótce może okazać się, że Ci zabraknie tego co zaniedbałeś. Tak już jest – to o co nie dbasz – odchodzi. Teraz ciesz się zwyczajnym życiem i jego rutynami. Zaniechaj tych fantazji, które są mrzonkami, a nie odważnym konkretnym planem czy marzeniem lub wizją. Zbadaj też o głębokie podświadome wzorce swoich relacji, bo potrzebują one uzdrowienia.

Byk

Rada – skoncentruj swoją energię na tym czego pragniesz, lecz wcześniej poczuj czy to czego pragniesz jest naprawdę tym czego potrzebujesz. Jeśli odpowiesz sobie twierdząco – skup wszelkie swoje siły na tym pragnieniu, W marcu będziesz miał dodatkową przychylność niebios by (być może w dłuższym dystansie)  osiągnąć cele, które wydawałyby się nie osiągalne. Kiedy postarasz się głębiej zrozumieć , będziesz mógł także kochać o wiele głębiej i pewniej i z wzajemnością.

Ostrzeżenie  – Nie daj się rozproszyć pogodzie, bliźnim ani własnemu marudzeniu. Człowiek rozproszony jest jak sito, z którego ucieka moc i nawet jeśli ma on wielkie zasoby zmarnuje je i nic nie osiągnie. Nie chwytaj zatem  wielu srok za ogon, bo wszystkie Ci uciekną. To poważne ostrzeżenie. Wybieraj to co najlepsze.

Bliźnięta

Rada – Niech Twoja droga będzie prosta i jasna. Niech sama będzie dla Ciebie nagrodą. Celebruj swoją drogę i szczególnie w marcu, zaufaj swojej dobroci i swojej więzi ze światem. On Ci podpowie kolejny krok , jeśli w sercu pozostaniesz jasny i czysty. Marzec to miesiąc, w którym szczególnie będzie ważna jakość Twoich wyborów. Wybieraj zarówno sercem jak rozumem , lecz niech stoi za tym szczera intencja i duch porozumienia. Zaufaj temu co w Tobie dobre i wiesz, że to jest dobre. Jeśli wypalisz blokady wewnętrzne, czeka Cię powrót do własnej (odkrytej i nieodkrytej) mocy. Ona jest choć mało z niej korzystasz, bo jeszcze nie wiesz jak. Naucz się zatem.

Ostrzeżenie – Unikaj niejasnych sojuszy, współpracy z siłami, z którymi w głębi duszy dobrze wiesz, że jest Ci nie po drodze. Może zyskasz ważne rzeczy, ale utracisz radość z drogi, dumę z własnych wyborów, a może nawet duchowe wsparcie Świata. Jednak nie pal za sobą mostów  i nie bądź zbyt radykalny. Droga łagodności lepiej sprzyja.

Rak

Rada – Raku , pamiętaj o mądrości, że skuteczność jest miarą prawdy. W marcu będziesz miał sposobność zastosować tę  mądrość (albo ją zlekceważyć). Jest wiele możliwości, a każda ma jakąś skuteczność. Pytanie czy o te skutki Ci chodzi. Działania przecież zawsze mają jakieś skutki, a te  są miarą tej prawdy i ujawniają  jej złożone często ukryte strony. Co pomoże Ci osiągnąć stabilne poczucie szczęścia lub choćby skromne poczucie bycia w porządku ze światem i innymi ?

Ostrzeżenie – Uważaj na przyjęte strategie i metody.One same w sobie niosą jakość. Nie możesz grzeszyć w dobrym celu. To są złudzenia i celowe wprowadzanie samego siebie w błąd, aby poczuć się lepiej. Druga sprawa, jeśli wciąż powtarzasz to samo mając nadzieję, a skutki też wciąż takie same – zmień strategię, bo ta, zmarnuje Ci tylko czas . Walisz głową w mur, a trzeba  być może całkowicie zmienić podejście. Od innej strony, innymi metodami , z innymi założeniami.

Lew

Rada – Kochany lwie – moc jest w Tobie. Może jest zima i daleko do lwich klimatów, ale właśnie teraz możesz odkryć w sobie ogromną moc. Masz ją i ona  będzie dostępna. Możesz się oprzeć na sobie i swoich zasobach. Pomoc innych zawsze jest przydatna, ale jako dodatek, bo teraz w marcu , jeśli się skoncentrujesz na tym co masz – uda Ci się samodzielnie osiągnąć twoje cele. Pomoże Ci Twoje doświadczenie. Los Ci sprzyja, a Ty sprzyjasz losowi zawsze gdy jesteś pozytywnie nastawiony do siebie , innych i swoich celów.

Ostrzeżenie – nie rozpraszaj energii, sojuszników szukaj dopiero kiedy już główny plan oprzesz na dobrze obmyślanym projekcie opierającym się na własnych pomysłach i zasobach. To nie jest mała rzecz. Jeśli się skoncentrujesz możesz osiągnąć wielkie rzeczy. Ale tylko jeśli się skoncentrujesz.

Panna

Rada – Zatrzymaj się. Zgromadź siły. Spójrz na przyrodę, która w harmonii dostosowuje swoje strategie do naturalnych cyklów przypływów i odpływów słońca, ciepła, mocy. Marzec to dla Ciebie dobry czas na odpoczynek. Zamrożenie zasobów. Czekanie z bardziej energetycznymi działaniami na właściwe okoliczności. Wejdź w głąb siebie. Rozmyślaj i kontempluj świadomie delektując się ciszą i odosobnieniem. Coś pomniejsza Twoje możliwości. Sprawdź co to jest.

Ostrzeżenie – Jeśli teraz będziesz na siłę działać tam,  gdzie dopiero trzeba obmyślić  strategię, to możesz ponieść straty, a nawet rozchorować się. Czasem trzeba działać szybko, ale  czasem lepszy jest długi spokojny namysł. Marzec to dobry czas na namysł. Będzie można zobaczyć to co pomiędzy. Czasem to co pomijamy okazuje się najistotniejsze. Namysł pomoże to dostrzec.

Waga

Rada – Owoce Twoich działań wciąż dojrzewają.  Ale jeśli chcesz czegoś całkiem nowego musisz to dopiero zasiać.  Kiedy zasiejesz coś nowego, możesz zebrać  coś nowego – bardzo ważne w marcu dla Ciebie droga Wago, może okazać się chmurą możliwości, do których masz potencjał, aby je realizować. Na pewno pomoże wybaczenie sobie i innym błędów które popełnili. To może pomóc uwolnić sporą dawkę energii i uwolnić się od skutków starych działań zarówno Twoich jak innych ludzi. Spójrz na wszystko jak ptak z góry. Zobacz szerszą perspektywę. Potrzebujesz wolności  i ogromnego dystansu, który przynosi właściwe proporcje sytuacjom i emocjom.

Ostrzeżenie – Nie możesz dokonać żadnych zmian w Twoim otoczeniu, jeśli tych zmian nie dokonasz w sobie. Na starych wibracjach dojedziesz tylko tam, gdzie już jesteś. Dla większości Wag to nie jest złe miejsce, ale jeśli pragniesz powiewu nowości –  otwórz się na nowe sposoby odczuwania, myślenia i działania. One Cię zapraszają.

Skorpion

Rada –  Otwórz się bardziej na to czego nie da się ogarnąć wzrokiem. Szukaj sprzymierzeńców  w miejscach, sytuacjach i ludziach nieoczywistych , w jakiś sposób niewidzialnych.  Niedostrzegalnych, lub ukrytych, lub ze świata duchowego, jeśli w niego wierzysz. Dobrze się zastanów, które miejsca sprawiają,  że czujesz większą moc , czujesz się lepszym człowiekiem. Tam szukaj wsparcia. W marcu się przyda.

Ostrzeżenie – Nie obawiaj się przyjąć pomocy. Musisz się na nią otworzyć . Pomoże Ci, jeśli będziesz oczekiwał jej ze strony, której dotąd nie brałeś pod uwagę. To co dobre wspiera się w sposób naturalny. Bez zapłaty.   Jeśli będziesz szukał wsparcia w sprawach mętnych z niejasnymi Twoimi motywacjami, także uzyskasz pomoc lecz obróci się to przeciw Tobie.

Strzelec

Rada –.W marcu zwróć więcej swojej uwagi i energii na szeroko pojętą rodzinę i Twoje najbliższe otoczenie. Dom ogród, najbliższe osoby  w tym także, jeśli masz najbliżsi współpracownicy. Dajesz im z siebie dużo, ale czy to jest faktycznie to czego ONI potrzebują?  Czy nie jest tak że dajesz im to co się Tobie wydaje że powinni potrzebować lub potrzebują.

Ostrzeżenie – Obdarowywanie kogoś działaniami (czasem też rzeczami), których nie potrzebuje, a nawet może skrycie nie lubi, lecz nie ma odwagi wyznać, że nie są mu potrzebne nie buduje niczego dobrego, a Tobie zabiera energię, którą potrafisz spożytkować na lepsze cele. Masz jej wprawdzie wiele, ale nie jest Ci łatwo zrozumieć punkt widzenia innych, którzy są po prostu inni i czasem mają mniej energii niż TY. Niesłusznie zakładasz, że wiesz czego potrzebują lub oczekują inni. Spróbuj to zmienić. Dowiedz się czego potrzebują inni. Czasem wymaga to dużo uwagi, obserwacji a nawet podstępu.

Powiązane zdjęcia: