Horoskop kwiecień

Kwiecień sprzyja nowemu spojrzeniu na siebie i swoje otoczenie ot tej lepszej jaśniejszej strony. Więcej marzeń i pozytywnych myśli przyniesie korzystne zmiany Wsłuchajcie się w rady i ostrzeżenia Astroradzika.

KOZIOROŻEC

Rada – Obserwując swojego partnera , dowiesz się też wiele o sobie.  To co Cię najbardziej drażni i irytuje, dla innych nie musi być takie. Zaś to czego nie dostrzegasz w partnerze, może inni widzą z łatwością. Pytanie, dlaczego akurat to Cię drażni i dlaczego pewnych wad partnera nie dostrzegasz. Ciekawe może okazać się spytanie znajomych. Odpowiedzi mogą  być bardzo zaskakujące. Czasem nie do przyjęcia . Astroradzik jednak nie doradza żadnych sądów, raczej  wyprawę w nieznane , w celu zbadania skarbów które mogą się okazać przydatne. Po zbadaniu i pogłębieniu wiedzy – odpuść sobie i partnerowi. Tyle już razem przeszliście, że trochę jesteście sobą nawzajem

Ostrzeżenie – Z nowymi partnerami uważaj i przyglądaj się dokładnie. To co szybko przychodzi, łatwo też odchodzi, a Tobie dobrze robią bardziej stałe i wartościowe układy, nawet te trudne. Na Twoją przyjaźń trzeba zasłużyć. Nie zapominaj o tym w kwietniu, bo pochopne relacje mogą Cię zranić głębiej niż się spodziewasz.

WODNIK

Rada – W kwietniu warto poszukać spraw uniwersalnych. Zaufaj temu co wspólne i harmonijne. Odnajdź w swoich relacjach partnerskich , przyjacielskich, rodzinnych coś wspólnego wszystkim ludziom. Wspólny niełatwy los, z którym radzimy sobie jak umiemy. Spójrz na to z miłością lub tylko z akceptacją, wtedy życie uniesie Cię lekko i swobodnie i uwolnisz dużo niepotrzebnego cierpienia. Bardzo pomoże w tym kontakt z przyrodą i nocnym niebem. Wspomogą Cię rośliny i gwiazdy. Od młodych zwierząt i dzieci, ucz się radości z ruchu i istnienia. To piękni nauczyciele. Daj im szansę Cię pouczyć i przyjmij z pokorą ich piękne napomnienie.

Ostrzeżenie – W kwietniu skup się bardziej na przyrodzie, wiośnie, a nawet kosmosie  niż na sobie. Skupianie się na sobie, może Ci odebrać energię i szanse jakie niesie ten czas. Wyjdź do ludzi.  Siedzenie w mieszkaniu czy domu spowoduje zastój energii, marudzenie i smętne wizje.  To co na Ciebie czeka też zwiędnie. Wychodź z domu , bo będzie marudnie i byle jak.

RYBY

Rada –  W  kwietniu można będzie zmienić sposób myślenia. Świadomie zwrócić się do tego co dobre i szlachetne – we wszystkim. Mogą się zdarzać chwile dziwnej wręcz zaczarowanej harmonii ze światem i będą też dziać się sprawy trudniejsze i w nich szczególnie może pomóc poszukiwanie ich dobrej strony. Pod koniec kwietnia może się wręcz okazać, że takie podejście do życia spodoba Ci się i będziesz częściej korzystać z tej ciekawej metody. Opiera się ona na założeniu, że każde wydarzenie na jakimś etapie swego powstawania,  ma pozytywny korzeń i kiedy się do niego dotrze i sobie go uzmysłowi, zacznie on nagle przynosić mniejsze lub większe dobre owoce czyli skutki. Powodzenia.

Ostrzeżenie – Jeśli świadomie nie zrezygnujesz z negatywizmu, mogą Cię dręczyć ciemne chmury nieokreślonego pochodzenia, a wszystko będziesz widzieć ciemno i smutno. Trzeba umyć okna. Pesymizm jest stronniczy, nieprzyjemny i niekorzystny. Nie nurzaj się z  w nim. Świadomie go odrzuć.

BARAN

Rada – Poziom energii, którą odczuwasz jest odpowiedzialny za to co teraz czujesz. Jest on w powiązaniu z myślami, na których się koncentrujesz. Wiedząc o tym, nie skupiaj się na tym czego nie możesz zmienić, aby za darmo nie obniżać swojego poziomu energii. Potrzebujesz przede wszystkim działać, zatem w kwietniu rozpocznij energiczne działanie. Mogą to być całkowicie nowe działania, ale możesz też więcej czasu poświęcić tym działaniom, które już Ci służą. Ważne być przy tym, nie wierzył tak bardzo swoim myślom. To nie rozmyślania są Twoją mocną stroną w kwietniu, lecz entuzjastyczne i szczere działania. Kiedy podniesiesz swój poziom energii, zobaczysz, że inni są o wiele bardziej cudowni i kolorowi niż sądzisz, kiedy sam masz niską energię i nie potrafisz tego dostrzec

Ostrzeżenie – jeśli nie odpuścisz żalów, pretensji i bezpodstawnych lęków – twoje życie zamiast czerpać z cudnej kwietniowej energii – zamieni się w piekło. Zawsze sobie poradzisz, nie ma co się nadmiernie zabezpieczać ani wracać do przeszłości

BYK

Rada – Lepiej obserwuj otaczający Cię świat, gdyż zawsze otrzymujesz zapowiedź zdarzeń zarówno dobrych jak i złych. Trening uważności spowoduje, że zaczniesz je dostrzegać i będziesz mógł je wykorzystać dla dobra swojego i innych. Świat jest zbiorem informacji, które dosłownie gadają do Ciebie. Ale musisz ich słuchać. Im bardziej będziesz pracował nad uświadomieniem ich sobie, tym łatwiej będzie Ci przychodziło rozpoznawać je i działać w harmonii z nimi. Przynosi to harmonię spokój i nie wyczerpuje emocjonalnie.

Ostrzeżenie  – Jeśli będziesz się skupiał bardziej na tym czego oczekujesz , niż na tym co jest, nie tylko zmarnujesz okazje do wykorzystania wielu małych i większych szans, ale też wyczerpiesz się emocjonalnie i będziesz miał pretensję do świata, że nie jest taki jak TY chcesz. Taki jak Ty chcesz możesz być tylko Ty sam, ale to wymaga pracy.

BLIŹNIĘTA

Rada – Pozwól nadejść niewiadomej. Otwórz się na nowe. Będzie zmiana i przygotuj się zawczasu na nią. To do czego się przyzwyczaiłeś jest tylko balastem, ciężarem, który  niepotrzebnie dźwigasz tracąc siły. W czasie tych zmian , mądrze wykorzystaj doświadczenia, które już są dla Ciebie dostępne i ujawniły Ci ważne informacje. Już wiesz. W kwietniu nadejdzie nowe- zrób mu miejsce. Od Twojej otwartości na nowe być może zależy cały nowy rozdział w Twoim życiu. Zatroszcz się też w kwietniu o inną istotę.

Ostrzeżenie – Jeśli nie zrobisz miejsca nowemu, gdy przyjdzie – nie będzie dla niego przestrzeni, czasu ani siły. Ominie Cię strumień nowej energii. Nie bój się. Nowe zawsze jest przerażające. Jednak niesie też ze sobą wiele przestrzeni i uruchomi niewykorzystane pokłady energii.

RAK

Rada – Raku , w kwietniu podaruj sobie trochę wolności. Rodzina, historia, ród, obowiązki to ważne rzeczy, ale nie można się ich trzymać kurczowo. Czasem trzeba odetchnąć, spojrzeć z innej perspektywy, aby wrócić z nową energią, pomysłami, radością i nowym rozumieniem. Świat się zmienia. My też możemy być lepsi od wczorajszych siebie. I nich towarzyszy Ci intencja odpuszczenia (także sobie samemu) win, zaniedbań, błędów. To nie znaczy, że je wzmocnisz. Przeciwnie , poczujesz nową moc i radość i lekkość. Kwiecień może przynieść dużo radości …, jeśli nie będziesz się oglądał wstecz. Nawet tam, gdzie zaszła zdrada czy zranienie, jeśli się kochacie możecie się uzdrowić nawzajem.

Ostrzeżenie – Strzeż się nieuczciwych myśli w swojej głowie, bo niepostrzeżenie powstaną z nich złe uczynki. Odpowiedzialność za nasze czyny leży całkowicie w nas. Cokolwiek uczynią inni, Ty zawsze możesz odpowiedzieć w jakości, którą wyznajesz, szanujesz czy która Ci się podoba. Nie idź za cudzymi emocjami i wartościami.

LEW

Rada – W kwietniu, zwróć większą uwagę na słowa. Bardziej cenisz czyny, jednak słowa pozwalają się porozumiewać z innymi i mają znaczenie. Dla niektórych ludzi nawet większą lub porównywalną z czynami. Szanuj swoje słowo i szczególnie w tym miesiącu nie rzucaj go lekko. Bądź bardziej świadomy zatem swoich słów. One potrafią kreować świat. Lepiej bądź prawdomówny i uczciwy. Abyś poczuł się naprawdę dobrze , musisz być w swoim żywiole – szczerego i entuzjastycznego działania.

Ostrzeżenie – Jeśli coś ukrywasz, sporo energii będziesz  tracić niepotrzebnie na wewnętrzną niespójność, poczucie winy lub zaprzeczanie mu. Niedbałe powierzchowne słowa oraz kłamstwa wyjdą na jaw i tak, a te które nie wyjdą, zabiorą sporo lekkości i radości.

PANNA

Rada – W tym miesiącu Panno, trzeba będzie przyspieszyć. Tak to jest z życiem. Czasem zwalniasz, a czasem przyspieszasz. W kwietniu Panny powinny przyspieszyć. Zaufaj, jeśli zdołasz – pierwszej myśli pochodzącej z intuicji. Nie zawsze logika jest najmądrzejszą strategią. Nie pytaj innych o zdanie. Nie kalkuluj. Nie wahaj się. Nie szukaj środka. Nie wstrzymuj działań, aby zyskać całkowitą pewność. Jest w Tobie mądrość, którą czasem można uwolnić jedynie odważnie idąc za intuicją wbrew własnej ostrożnej i nieco chłodnej naturze. Jeśli tylko poczujesz w kwietniu, że jakaś myśl jest cudowna …pójdź za nią i zobacz co przyniesie. Odwagi!

Ostrzeżenie – Snucie strategii, taktyki, a także wszelkie opory, lęki, kalkulowanie, rozkładanie na czynniki pierwsze mogą teraz być Twoim wrogiem. Czasem pozwalają one nabrać dystansu i rozważyć więcej możliwości z różnych stron, ale w kwietniu , mogą zaprzepaścić cudowne możliwości jakie świat ma dla Ciebie. Świat ma także cudowną stronę. Zaprzepaścić ją  to …wybór smutniejszego świata.

WAGA

Rada – Weź odpowiedzialność za swoje marzenia. Aby tak się stało, musisz je najpierw rozpoznać i uświadomić sobie. Często bowiem jest tak, że jesteśmy niespójni i tej samej rzeczy z jednej strony bardzo chcemy, a z innej bardzo nie chcemy, a z boku  trochę chcemy a z innego boku coś nam nie pasuje. Kwiecień to czas,  aby wrócić do lat dziecięcych i przypomnieć sobie, kim chciałeś być i co robić. Pozwól sobie głęboko się rozmarzyć. Niech napłyną obrazy i wspomnienia, które uświadomią Ci te najgłębsze, czasem nawet trochę świadomie skrywane marzenia i nadzieje. Dziecko jest niewinne i hormony go nie zhakują. Zaufaj dziecku. Pozwól mu pobawić się Twoim istnieniem jakbyś pisała Wago własną, piękną bajkę z sobą jako głównym bohaterem. Odwagi!

Ostrzeżenie – nie pozwól, aby wszystko zostało tylko w głowie. Aby marzenia stały się kreatorem sytuacji potrzebujesz jeszcze zdobyć jakieś kompetencje , umiejętności i informacje. I kto Ci zabroni. Do dzieła. Pamiętaj, że tu chodzi o Twoje życie, jego całokształt. To nie są mrzonki, które można zlekceważyć. Zlekceważone marzenia i tęsknoty duszy domagają się potem zapłaty. Czasem ogromnej…

SKORPION

Rada –  Może być trudno. Dlatego utrzymuj w sobie na ile dasz radę tylko pozytywne myśli. Za wszelką cenę koncentruj się nad tym co pewne, jasne i życiodajne. To mogą być zarówno bardzo proste przyziemne rzeczy i sprawy jak i bardzo wyrafinowane. Ważne, aby były czyste i pozytywne. To co się dzieje, co często oceniasz jako negatywne i tak w końcu wykorzystasz na swoją korzyść. Ale teraz nie daj się zdołować . Zaufaj swojej mądrości. Wszystko jest informacją, a informacja ma w sobie ogromny twórczy potencjał. W kwietniu możesz uaktywnić swoje różnorakie talenty, ale uda Ci się wykorzystać nadchodzący czas tylko gdy skoncentrujesz się na realnych nie pokolorowanych czy życzeniowych plusach.

Ostrzeżenie – Aby dotrzeć do swojego wewnętrznego potencjału potrzebujesz poczuć wdzięczność. Jeśli myślisz, że nie masz za co być wdzięcznym światu , stracisz okazję, aby powstały piękne rzeczy, sytuacje, zdarzenia i odczucia. To co mamy, a za co nie jesteśmy wdzięczni lubi od nas odejść choć było niby pewne.

STRZELEC

Rada – To wszystko co wydaje się takie trudne, ma swoją dobrą stronę, która nie byłaby możliwa, gdyby nie niektóre ciężkie wyzwania. Wszystko może obrócić się na dobre i Ty możesz mieć w tym swój pozytywny udział. Choć to teraz dziwnie brzmi – te wydarzenia naprawdę mogą okazać się korzystne. Wydaje się ze w kwietniu, może w tym pomóc przebaczenie. Dla niektórych to będzie przebaczenie samemu sobie (Strzelcom czasem bardzo ciężko sobie wybaczyć , więc wolą się w ogóle przed sobą nie przyznawać do błędu) a dla innych to będzie przebaczenie komuś , kto zrobił coś bardzo raniącego bezpośrednio lub bliskiej osobie. Twoja miłość jest innym bardzo potrzebna. Stać Cię na nią.

Ostrzeżenie – wszystko trudne co Ci się teraz przydarza, ma swój sens. Zaufaj mu. Skoncentruj się z całą mocą na wartościach i celach, które sam wybrałeś. Przetrwasz trudne chwile, a nowa rzeczywistość może okazać się lepsza. Jeśli stracisz wiarę w sens trudnych wydarzeń , Twoja dobra energia osłabnie,  a nawet może rozchorujesz się , co w niczym nie polepszy sytuacji. Sztuka wybaczania może być przydatna.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz