Horoskop grudzień

Nie ma rzeczy niemożliwych, nawet jeśli oznacza to konfrontację z własnymi demonami.

Rady i ostrzeżenia dla wszystkich znaków zodiaku od Astroradzika.

Koziorożec

Rada – choć grudzień dostarczy także korzystnych okoliczności i dobrych chwil czasem może być trudno i może trzeba będzie przyjrzeć się ciemnym stronom własnej duszy i dostrzec własną winę tam, gdzie sądziłeś, że Twoje intencje były czyste. Tego grudnia możesz zrozumieć siebie bardziej niż kiedykolwiek, ale możliwe, że trzeba będzie trochę zejść do własnych podziemi i postawić pod znakiem zapytania własne motywacje w jakiejś istotnej  sprawie.

Ostrzeżenie – Może być zwiększone prawdopodobieństwo miękkiego poddania się złym wpływom (alkohol, manipulacja hazard, uleganie żądzom, plotkowanie o życiu intymnym innych). Pamiętaj, że „diabeł” nie przychodzi w swym stroju ukazującym jego brzydotę, lecz przeciwnie skrywa się w ponętnych przebraniach, a nawet chce uchodzić za prawdę. Uważaj.

Wodnik

Rada – Nie poddawaj się, bo dzielnie walczysz i dobre rzeczy robisz.  Może być ciężko , mogą się zdarzyć nieprzespane noce, dodatkowe zmartwienia i niepokój o losy własnych związków z dziećmi, partnerami życiowymi i biznesowymi czy przyjaciółmi. W życiu czasem objawia się pewien trudny do zrozumienia tragizm. Wtedy warto zawierzyć mądrości codziennych czynności i rytuałów. Zaufaj porządkowi rzeczy . Poddaj się temu porządkowi,  a nie rozterkom i poczuciu winy.  

Ostrzeżenie – Nie prowadź walki z własnym cierpieniem. Nie wałkuj tych samych sytuacji po nocach. Nie chowaj się w chłód uczuć. Nie jest to konieczne, a tylko Cię na darmo zmęczy i zadręczy. Ty potrzebujesz teraz siły i optymizmu, bo masz zadania do wykonania. Jesteś potrzebny i nie bagatelizuj tego ani z powodu skromności ani smutku.

Ryby

Rada – Zacznij działać w kierunku swych pragnień. Szukaj dziedzin, w których będziesz miał wystarczająco dużo niezależności i będziesz mógł pracować zgodnie z przypływami i odpływami wizji, marzeń, przeczuć i inspiracji. Nawet jeśli to będzie bardzo wymagające może dostarczyć pobudzenia i konieczności nawiązania kontaktu z realiami co się zawsze opłaca. Trzeba łączyć sprzeczności.

Ostrzeżenie – jeśli nie wyzwolisz się z bierności, możesz przespać okazje i szansy, które przyniesie Ci grudzień, albo jeszcze głębiej popadać w uzależnienie od kogoś czy czegoś. Nie pozwalaj sobie na bierność lecz szukaj własnych całkowicie oryginalnych rozwiązań.

Baran

Rada – Teraz działaj szybko w kwestiach już przemyślanych. W grudniu trzeba Ci baranie działać sprytnie i trochę przebiegle,  ale co ważne szybko. Ważne sprawy czasem mają takie wrażliwe momenty, kiedy trzeba być nie tylko mądrym, ale i podjąć szybko istotne decyzje. Jeśli uprzednio dobrze przemyślałeś temat , teraz jest czas działania. Jeśli jesteś w sporze, nie możesz działać bezpośrednio. Druga rada – nie urażaj i nie obrażaj bliskiego Ci partnera, bo nadwątlasz tym jego siły, które będą w grudniu bardzo  potrzebne Rodzinie czy grupie, którą tworzycie.

Ostrzeżenie – Strzeż się osób, które mogą Cię zaskoczyć szybkością niekorzystnych dla Ciebie decyzji lub  wyprzedzić Cię w ważnym dla Ciebie obszarze. Może to być obszar uczuć, biznesu lub kariery. Możesz zostać zwiedziony i oszukany, aby spowolnić Twoje działania. Będziesz również stratny, jeśli podejmiesz szybko decyzje, w których okłamywałeś samego siebie, że masz prawo do czegoś, do czego prawa nie masz lub nie jest ono tak oczywiste jak się upierasz.

Byk

Rada – Potrzebujesz się odprężyć, więc to zrób. Samo z nieba nie spadnie, a pod wieloma względami może być ciężko i będziesz potrzebował własnych  sił. Dobrze (chwilowo) jakoś się odizolować i zdystansować . Zrób to pozwalając sobie na rzetelne działania odprężające, a nie poprzez znieczulanie wyparciem, zaprzeczaniem czy toksynami. Zainwestuj we własny relaks zdrowymi sposobami, które poznałeś, że są dla Ciebie skuteczne. Daj sobie czas, a jeśli trzeba nawet finansowo zainwestuj w niego. I tak niewiele mógłbyś teraz zdziałać. Jeśli nie możesz, to po prostu spokojnie przeczekaj.

Ostrzeżenie  – Nie wymuszaj w żaden sposób tego czego pragniesz. Nie ufaj też do końca odczuciom izolacji , osamotnienia i nie podejmuj pod ich wpływem działań.  To minie. Nie wymuszaj teraz niczego czego Ci brak, na sobie ani na innych. Czasem lepiej przeczekać nie podkręcając negatywnych emocji. One nie są nigdy takie jakimi się wydają i jak krzywe zwierciadło deformują świat odbierając mu radość.

Bliźnięta

Rada – Ochłoń. Nie działaj gwałtownie nawet w sprawach, w których czujesz, że masz całkowitą rację. Jeśli są ważne racje abyś zadziałał, przygotuj się najpierw solidnie do działania i nie działaj, kiedy emocje mogą być zbyt gwałtowne. Nie zapominaj, lecz ochłoń. Doceń bliskich którzy okazują Ci wsparcie i pamiętaj, że Ty też bywasz nieznośny, a wtedy tym bardziej  potrzebujesz miłości. Pamiętaj, że wokół Ciebie jest wiele miłości, na którą Bliźniaku  zasłużyłeś.

Ostrzeżenie – Nie urażaj się. Także nie obraź teraz kogoś, (szczególnie kobiet bliźniąt, tym bardziej im bardziej są emocjonalne) choć możesz odczuwać, że masz rację jednak  żar emocji może okazać się nadmierny i przyczynić się do długo ciągnących się uraz, które nie są konieczne. Jeśli jesteś z tych cierpliwych , nawet Twoja cierpliwość może zostać poddana próbie, jednak wytrzymaj. Jeszcze będziesz się z tego śmiać.

Rak

Rada – Więcej luzu.Choć jesteś gotów stawić teraz czoła wszystkim zagrożeniom, które w Twoim przekonaniu zagrażają Tobie lub bliskim, Astroradzik zaleca więcej dystansu, gdyż wyczuwane zagrożenia mogą być reliktami przeszłości . Zamiast się gotować na walkę i otaczać murem lepiej postawić na lekkość dnia codziennego i połączyć się z innymi szczególnie bliskimi osobami w zwyczajnych czynnościach wykonywanych z radością . W konfliktach szukaj wiedzy, a nie emocji.

Ostrzeżenie – Nie działaj pod wpływem zranienia.Nie zrozumiałeś z czego wynikają zagrożenia , ochłodzenia uczuć czy niejasności,  więc nie działaj, zanim nie zrozumiesz. Inaczej to czego się boisz może narastać. Osoby trzecie także  mają na to nieznany Ci wpływ. Poczekaj, przyglądaj się szukając szerszej perspektywy rozumienia i dobrych rozwiązań , których na razie nie bierzesz pod uwagę.

Lew

Rada – Ucz innych doceniania świata i sam ciesz się w pełni jego możliwościami.Praktycznie zaopiekuj się rodziną i przyjaciółmi. Bądź konkretny. Ofiaruj z obfitości Twoich czynów i zasobów (uczuć, spiżarni, umiejętności czy zachowań)  , gdyż inni rozkwitają dzięki Twojej mocy, gdyż mają jej mniej. Dobrze być w Twojej obecności i spontanicznej afirmacji świata. Baw się i szukaj pogodnego, ale i godnego towarzystwa w grudniu, by rozpromienić zimowe spadki energii.

Ostrzeżenie – Nie grzesz przesadą.  Niech Cię nie skuszą lekkomyślne nieprzemyślane działania. Dla jednych to mogą być nieetyczne sposoby zdobywania pieniędzy dla innych  hulanki   czy niewierność – za które na pewno  trzeba będzie  zapłacić zdrowiem,   utratą szacunku lub zagrożeniem dla bliskich.

Panna

Rada – Znajdź w umiarkowaniu wolność własnej istoty. Panny są zwykle dobre w szukaniu umiarkowania, a przynajmniej znają jego wartość głębiej niż inni, nawet gdy się temu sprzeniewierzają. Cały grudzień będzie stwarzał okazje do poznania i opanowania obszarów, w których nie stosujesz umiarkowania, mimo tego że to jeden z Twoich ważniejszych atutów.

Ostrzeżenie – Jeśli nie dostosujesz się do sytuacji, w której jesteś i nie wykażesz zdolnością do przebaczenia z głębi serca lub okażesz się niecierpliwy i pozbawiony  tolerancji , możesz niepotrzebnie i boleśnie poznać  smak uczucia obcości i oddalenia od innych ludzi.

Waga

Rada – Uwolnij się swobodnie od niewygodnych sytuacji . Ten czas sprzyja łagodnym wyjściom z trudnych i niechcianych sytuacji. Bez niepotrzebnych tarć. Bez poczucia winy. Bez ranienia innych. Znajdź sposób, aby  zrobić to w pięknym stylu.  A potem ciesz się każdą odrobiną zyskanej wolności i kwitnij w grudniowym słońcu, bo to pod wieloma względami dla Ciebie dobry czas.

Ostrzeżenie – Generalnie w grudniu mało ostrzeżeń dla Wag. To powinien być raczej dobry okres. Jeśli jednak nie odważysz się wyswobodzić teraz z niejasnych lub w różnoraki sposób obciążających Twoją radość życia sytuacji – zaniedbasz dobrą do tego okazję. Potem będzie trudniej.

Skorpion

Rada – Poczuj w sobie moc i intensywność życia mimo złej pogody i zmęczenia . Jesteś jednym z najbardziej intensywnych znaków  i teraz możesz to poczuć mocno i obrócić na swoją korzyść. Jest bardzo prawdopodobne, że jeśli teraz rozpoczniesz działania i poświecisz im solidny wysiłek , możesz osiągnąć cele nawet  wydające się poza Twoim zasięgiem. Możliwe też że zwiążesz się z kimś wartościowym głębszą relacją na dłużej (dla różnych skorpionów różnego rodzaju – dla jednych będą to relacje osobiste dla innych biznesowe). Ponadto we wszystkim szukaj głębiej – zawsze warto, ale w grudniu to może wyraźniej zaowocować mądrością na której będzie się można oprzeć w życiu.

Ostrzeżenie – Możliwe są przeciążenia w grudniu, ale słabości będą raczej przejściowe i nie zniszczą Twoich mniejszych i większych celów, w które zainwestujesz swoją intensywność. Trochę relaksu nie zawadzi, ale generalnie przyj do przodu i ucz się na błędach na ile to możliwe.

Strzelec

Rada – Nie obawiaj się działać z pozycji autorytetu. Coś osiągnąłeś, a Twoje doświadczenia są warte tego, aby je przekazać. Potrzeba jedynie stworzyć dobrą atmosferę,  a to może być dla Ciebie trudne, gdyż jesteś trochę niecierpliwy i czasem trudno Ci tłumaczyć rzeczy dla Ciebie samego oczywiste. W sprawach sądowych jednoznacznie opowiedz się  po stronie prawdy, choć nie wszystkim się to spodoba.

Ostrzeżenie – uważaj, aby nie działać z pozycji przemocy  nawet w słusznej sprawie. Może Ci się wydawać, że to tylko bardzo konkretne czy dobitne  przedstawianie spraw oczywistych,  ale inni mogą to odebrać jako irytację i odpowiedzieć  tym samym i wtedy nic nie zostanie załatwione po Twojej myśli. Poszukaj dyplomatycznych sprzymierzeńców, zorganizuj  harmonijną atmosferę i wykaż się cierpliwością dla myślących inaczej, bo tylko zwiększysz bezproduktywną  złość na świecie.

Powiązane zdjęcia: