Jego uczniami byli między innymi: Janusz Majcher, były burmistrz Zakopanego, Grażyna Syrzistie, aktorka teatru Scena A2. Na tej liście na pewno znajduje się jeszcze wielu innych zakopiańczyków.
W wieku 4 lat na pytanie kim chciałby zostać, bez wahania odpowiada organistą. Urodził się w Krakowie 25 czerwca 1907 roku, w uzdolnionej muzycznie rodzinie, mama grała na fortepianie a tata na skrzypcach. Rodzice zaszczepili mu miłość do muzyki. Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i jednocześnie kształcił się w Konserwatorium Towarzystwa Muzycznego w Krakowie. Jego pobyt w Zakopanem, otaczające Tatry i fascynacja góralszczyzną, wywiera wpływ na jego późniejsze kompozycje muzyczne. W 1963 roku osiedla się w Zakopanem, ucząc w szkole, zaszczepia młodym uczniom miłość do muzyki.
Współzałożyciel Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem, juror Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
Geiger wspaniały pedagog, kompozytor i śpiewak umiera 30 kwietnia 1988 roku, pochowany w Zakopanem, na starym cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. Życiorys Geigera przypomniał Rafał Monita dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. 31 lipca 2022 roku, w czasie koncertu pieśni góralskich „Ozgroj mi się ziemio” w wykonaniu sopranistki Katarzyny Wiwer z Krakowa i The Time Quartet z Warszawy, oficjalnie Wacław Geiger został patronem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwal ma już ponad dwadzieścia lat.