W niezwykły sposób uczcili pamięć artysty z Białego Dunajca.
22. Dzień Pstrąga w Białym Dunajcu rozpoczął się jak zwykle zawodami w łowieniu pstrągów. Połów był obfity. Największa ryba mierzyła 55 cm. Gospodynie z pomorza zachodniego i Gliczarowa Górnego rywalizowały ze sobą przygotowując zaskakujące dania z ryby, którą Biały Dunajec ma w herbie. Zaskoczeniem były pierogi z nadzieniem z pstrąga gospodyń z koła w Osieku i pstrąg w grzybach przygotowany przez koło gospodyń z Gliczarowa Górnego.
Trebunie – Tutki w dunajeckim gnieździe
Kulminacją dnia było nadanie imienia nowo wybudowanemu amfiteatrowi. Patronem miejsca został Władysław Trebunia – Tutka. Wszechstronny artysta , malarz projektant witraży , kilimów, twórca fresków, do tego doskonały muzyk grający na wielu instrumentach. Był nestorem słynnego zespołu Trebuniów – Tutków. To właśnie Władysława Trebunię Tutkę Ksiądz Józef Tischner mianował Platonem z Białego Dunajca w swojej Historii Filozofii po Góralsku.
I nie mogło być inaczej tylko właśnie rodzinna kapela Trebuniów – Tutków mogła uczcić to wydarzenie koncertem pt. „Gniazdo nad Dunajcem”. Spektakl był doskonałym połączeniem muzyki, tańca, śpiewu i przypomnieniem historii Białego Dunajca.
Galeria zdjęć fotoreportera Macieja Jonka