Koziorożec

Rada Maj to drogi Koziorożcu, świetna okazja by zadbać o autentyczność. Zgłębić co w Tobie jest prawdziwe, a co jest Twoją technologią postępowania z ludźmi, w celu otrzymywania tego czego chcesz. Nie zawsze to czego chcemy jest dla nas dobre. Czas się zastanowić, które wartości faktycznie służą Ci i które cele faktycznie przybliżają Cię do poczucia spełnienia, harmonii i dobrego życia. Sprawy związane z hierarchią czy sprawy materialne, a nawet szacunek innych do Ciebie – jeśli staną się ukrytą obsesją, mogą obrócić się przeciw Tobie, zaciemniając inne Twoje potrzeby, pragnienia, tęsknoty i nadzieje. Kiedy lepiej zrozumiesz głęboką istotę siebie – zdobędziesz integralność i autentyczność, która  także pomoże innym i zainspiruje ich, bo jesteś silnym charakterem, a świat potrzebuje inspiracji ludzi zaangażowanych i wartościowych. Będziesz naprawdę głęboko szczęśliwy jak sam siebie docenisz.

Ostrzeżenie – Jeśli będziesz oczekiwać, że wszyscy Cię docenią gorzko się rozczarujesz.   Ludzie mają własne nierozwiązane problemy (jak każdy – w tym także Ty – tylko oni mają całkiem inne), mają własne cele i interesy, powiązania i zobowiązania i także mają własne, inne niż Twoje poglądy. Nie jest to ani powodem, aby im odmawiać wartości, a nawet sympatii. Ważne jest nie to kogo nie zainspirujesz, ale to, że kogoś udało Ci się szczerze zainspirować lub obdarować i to że Twoje działania mają sens, który Ciebie samego pobudził do pełnego życia.  Jest ono ważne i potrzebne. Czasem warto większą uwagę zwrócić na sens pracy i wdzięczność tych, których owoce Twojej pracy dotyczą, niż docenianie przez autorytety.
Dla niektórych ostrzeżenie brzmi- zacznij wreszcie robić rzeczy wartościowe, a nie tylko przydatne – bo stracisz sens życia i wsparcie losu. 

Powiązane zdjęcia: